علف هرز

علف هرز

علف های هرز
تقسیم بندی مختلف علف های هرز
روشهای مختلف کنترل علف های هرز
فواید علف های هرز
طبقه بندی علف کشها
دسته بندی کشاورزی و زراعت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۴۴۸۱ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۶۱

علف هرز

فروشنده فایل

کد کاربری ۱۲۲۷۱

مطالب:

تعریف علف هرز

تقسیم بندی مختلف علف های هرز

روشهای مختلف کنترل علف های هرز

معرفی علف های هرز مهم شایع درباغات میوه وراههای مناسب مبارزه با آنها

تعریف علف هرز :

علف هرز گیاهی است که بر خلاف میل ما رشد می کند.برای اولین بار در سال ۱۷۳۱علف هرز را تعریف کردند وبعد ازآن چندین تعریف برای علف هرز پیشنهاد شد است اما یک گیاه که بطور ناخواسته در خارج از زمان و مکان رشد کند تنها تعریف پذیرفته شده می باشد.

و……………….

فواید علف های هرز:

۱-مانع از فرسایش آبی و بادی خاک می شوند.

۲-بعضی ازعلفهای هرز دارای ارزش دارویی هستند.

۳-مانند سایر گیاهان مواد معدنی را جذب کرده وبه مواد آلی تبدیل می کنند و پس از خشک شدن به خاک بر می گردانند وباعث افزایش مواد آلی و هوموس خاک می شوند.

۴-در تحقیقات بهنژادی از آنها استفاده می شود.

۵-در صورت نبودن علوفه ،علف های هرز خوش خوراک برای تغذیه دامها می توانند استفاده شوند.

تاریخچه کنترل علف های هرز:

تاریخچه کنترل علف های هرز به اندازه تاریخچه گیاهان زراعی می باشد.درابتدا انسان از چوب نوک تیز بجای انگشتش برای کنترل علف های هرز استفاده کرد و با کشف آهن وماشین آلات ازکج بیل فلزی استفاده کرد و سپس با بکارگیری اسب وگاو برای کشیدن کج بیل و گاوآهن استفاده کرد. در همه این روشها برای کنترل علف های هرز از نیرو استفاده می شداما با کشف علف کش های شیمیایی انرژی شیمیایی جایگزین انرژی مکانیکی شد کشف اولین علف کش در سا ل ۱۹۴۱منجر به ایجاد یک اقلاب عظیم در زمینه مبارزه با علف های هرز شد.

روشهای کنترل علف های هرز:

۱-کنترل زراعی و مکانیکی

۲-کنترل بیولوژیکی.

۳-کنترل شیمیایی.

۴-کنترل تلفیقی.

علف هرز – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

علف هرز (گیاه ناخواسته صحیح است) به گروهی از گیاهان که می‌توانند در حد بالایی از لحاظ کمی و کیفی به محصولات سالانه و دایمی در یک سال خسارت بزنند گفته می‌شود. به بیان دیگر علف هرز گیاهی است که ناخواسته در زمین‌های کشاورزی رشد می‌کند و با رقابت با گیاه اصلی به کمیت و کیفیت آن آسیب می‌زند.

فهرست علف‌های هرز ایران – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

علف‌های هرز ایران بسیار متنوع و از تیره‌ها یا خانواده‌های مختلف‌اند. گیاه هرز گیاهی است که ناخواسته در زمین‌های کشاورزی رشد می‌کند و با رقابت با گیاه اصلی به کشت لطمه می‌زند؛ بنابراین گیاه هرز بی‌مصرف یا ماهیتا مضر نیست بلکه از نظر کشاورزی هرز به‌شمار می‌رود. بسیاری از گیاهانی که در اینجا نام برده می‌شوند مصرف خوراکی و علوفه‌ای و …

: گیاه هرز چیست؟ – دانشنامه رشد

رویش گیاه در محلی غیر از محل اصلی خود ، گیاه ناخواسته ، گیاهی با ارزش منفی و سرانجام گیاهانی که با گیاهان کشت شده زندگی می‌کنند. تعاریف مربوط به علف هرز در اکثر موارد حاکی از وجود نوعی ارتباط و وابستگی بین گیاه و فعالیتهای کشاورزی بشر می‌باشد.

علف هرز چیست؟

۱۳ دی ۱۳۹۱ – گیاه مخصوص و مشخصی نیست که ذاتاً علف هرز باشد بلکه به دلیل غیر قابل استفاده بدان و ضررزیان حاصله از آنها که کاملاً ناخواسته است، علف هرز نامیده می شود و دلیل منظور کردن یک گیاه به عنوان علف هرز فقط به خصوصیت و عادات رشد آن گیاه بستگی ندارد و به ارتباط و موقعیت آن گیاه نسبت به گیاه زراعی و انسان نیز …

انجمن علوم علف های هرز ایران – دانشگاه تهران

کلیه حقوق این سایت برای انجمن علوم علف های هرز ایران محفوظ است. Copyright©۲۰۱۱ آدرس دبیرخانه : تهران ، ولنجک ، موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور، انجمن علوم علف های هرز ایران ، صندوق پستی ۱۴۵۴-۱۹۳۹۵ پست الکترونیکی : isws1@yahoo.com.

بهترین روش های مبارزه با علف های هرز – آموزش کشاورزی و …

۹ آبان ۱۳۹۵ – فصل کشت گیاهان پاییزه و زمستانه فرا رسیده است و کشاورزان باید با شناختی که از علف های هرز مزارع خود دارند؛ نسبت به مقابله با آن ها (به همراه مشورت از کارشناسان) تا اندازه ممکن، به خاطر منافع اقتصادی خود و جلوگیری از زیان های وارده از علف هرز، با هر یک از روش هایی که برای آن ها امکان پذیر است به این کار مبادرت …

[DOC]علف های هرز

این علف های هرز تنها بوسیله بذر تکثیر می شوند و دانه های بسیار زیادی تولید می کنند . علف های هرز یکساله به دو دسته تابستانه و زمستانه تقسیم می شوند . اکثر یکساله های تابستانه در اوایل بهار جوانه زده ،‌بطور فعال در طول بهار رشد کرده و تولید دانه نموده و در اواخر تابستان یا اوایل پاییز می میرند . دانه های آن ها تا بهار سال بعد به حالت …

معنی علف هرز – دیکشنری آنلاین آبادیس

آبادیس – علف هرز علف هرز (گیاه ناخواسته صحیح است) به گروهی از گیاهان که می توانند در حد بالایی از لحاظ کمی و کیفی به محصولات سالانه و دایمی در یک سال خسارت بزنند گفته.

از بین بردن علف های هرز بدون مواد شیمیایی + تصاویر – نمناک

علف های هرز به گروهی ازگیاهان گفته می شود که برخلاف میل ظاهری در مزرعه یا باغ رشد می کنند. ممکن است بوته هایی از گندم در مزعه جو دیده شود که به عنوان علف هرز حذف شوند هر چند که ارزش اقتصادی گندم از جو بیشتر باشد. گاهی علف های هرز به دلیل داشتن مقاومت بالا با روشهای معمولی مبارزه از بین نمی روند. اغلب، علفهای هرز با گیاه زراعی …

دسته‌بندی علف های هرز – مهندسی کشاورزی – زراعت

هرگیاهی که به صورت ناخواسته وبر خلاف کشاورزدر مزرعه رویش پیداکند علف هرز محسوب میگردد،به بیان بهتر علف هرز گیاهی است که بر خلاف محصول مورد کشت در مزرعه رشد کند هرچند که خود جزو گیاهان زراعی بوده وبه تنهایی ممکن است به یک محصول کشت شود ولی در مزرعه مورد نظر به عنوان عامل تلقی شده وعلف هرز محسوب می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *