پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ

پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ

دانلود پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ
بررسی آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ
پاورپوینت جامع و کامل آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ
کاملترین پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ
پکیج پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ
مقاله آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ
تحقیق آشنایی
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۳۹۱۳ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۴۱

پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ

فروشنده فایل

کد کاربری ۸۰۴۴

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۴۱ صفحه

آشنایی با دستگاه های
فشارسنج و استتوسکوپ فشار خون :فشاری که در هر انقباض عضله قلب بر اثر برخورد خون به دیواره سرخرگ وارد می شود . وسایل و شرایط لازم برای سنجش فشار خون:

فراهم کردن شرایط صحیح قبل از انجام اندازه گیری فشارخون
دستگاه فشارسنج
گوشی پزشکی ترجیحا با دو قسمت بل و دیافراگم
انواع دستگاه فشارسنج : فشارسنج عقربه ای
فشارسنج جیوه ای
فشارسنج دیجیتالی

فشارسنج عقربه ای و جیوه ای در ایران کاربرد بیشتری دارد و غیر از اختلاف در نوع مانومتر بقیه وسایل در این دستگاهها مشترک هستند. ساختمان دستگاه فشارسنج: کاف یا بازوبند :
یک روکش پارچه ای با پوشش دو لایه و مستطیل شکل که در دو نوع کلی برای پوشش فشار خون کودکان و بزرگسالان طراحی شده است.
* از بازوبند فشار سنج می توان برای جلوگیری از خونریزی سرخرگی دست یا پا به جای شریان بند استفاده کرد.

تذکر : از کاف فشار سنج بزرگسالان برای
کودکان و بالعکس نمی توان استفاده کرد .
( اگر کاف بزرگتر یا کوچکتر از اندازه مناسب
باشد فشار خون را بالا یا پائینتر ازمقدار واقعی
نشان میدهد. کیسه هوا (Bladder ) :
یک کیسه از جنس لاستیکی و قابل انبساط که درون بازوبند قراردارد و دو لوله لاستیکی از آن منشعب می شود. ۲.لوله های لاستیکی :

دو لوله لاستیکی که از کیسه هوا منشعب می شوند . یکی از این لوله ها به پمپ یا دیوار لاستیکی و دیگری به مانومتر وصل است .
حداقل طول لوله ها بین بازوبند و مانومتر باید حدود ۷۶ سانتی متر و بین بازوبند و پمپ هوا ۳۰ سانتیمتر باشد. ۳. پمپ یا پوار لاستیکی ، دریچه و پیچ تنظیم هوا :
جهت ایجاد فشار مثبت مناسب در کاف استفاده می شود . ۴. مانومتر ( Sphygomanometer) :
سیستمی جهت سنجش و نمایش فشارخون بیمار است که بر حسب نوع دستگاه می تواند جیوه ای ، عقربه ای یا دیجیتالی باشد. طرز استفاده از دستگاه فشارسنج: انواع فشارسنج ها: فشارسنج جیوه ای :
دقیق تر و بهتر و بادوام تر از بقیه فشار سنج ها است ولی به علت بزرگی و حمل سخت از آن کمتر استفاده می شود.

اجزا :
محفظه فلزی
صفحه مدرج عمودی که با فاصله ۱۰ میلی متر جیوه درجه بندی شده است.
لوله شیشه ای(چون سطح جیوه به صورت هلالی در لوله قرار می گیرد برای خواندن میزان فشار خون باید بالاترین نقطه هلال جیوه در ستون را در نظر گرفت.
مخزن جیوه مخزن جیوه در انتهای دستگاه و داخل لوله شیشه ای قرار دارد و دارای یک پیچ تنظیم است که ورود و خروج جیوه را به داخل لوله شیشه ای تنظیم می کند.
قبل از اندازه گیری فشارخون باید پیچ مخزن باز باشد.
پس از خاتمه اندازه گیری باید دستگاه را کج نمود تا جیوه درون لوله به سمت مخزن هدایت شده و سپس پیچ مخزن را بست تا در زمانی که از دستگاه استفاده نمی شود جیوه در لوله باقی نماند. خطرات جیوه خطر سمیت جیوه برای گیرنده فشارخون و معاینه شونده
تماس با جیوه باعث اختلالات عصبی روانی و در موارد حاد منجر به آسیب کلیه می شود.
اثرات سمی روی محیط که به شکل بخار و همراه فاضلاب یا در زباله های جامد وارد محیط می شود.
دستورالعمل ها و احتیاطها :
با احتیاط حمل شوند.
جلوگیری از افتادن یا ضربه خوردن به طوری که باعث صدمه به مانومتر شود.
کنترل منظم برای اطمینان از عدم نشتی سیستم تخلیه بادیا آسیب مانومترکه منجر به کاهش از دست رفتن جیوه می شود.
در زمان تمیز کردن یا تعمیر آن را در یک سینی که سطح آن صاف و غیر قابل نفوذ باشد با یک شیب ۱۰ درجه قرار داده.

برای اجتناب از تماس مستقیم با جیوه از دستکشهای مناسب ( مثلا لاتکس ) استفاده شود.

برای تعمیرات وسیعتر باید به طور محکم در یک بسته بندی مناسب و در یک پوشش یا کیسه پلاستیکی قرار گیرد. فشارسنج عقربه ای : به نوع ساعتی نیز مشهورند.
معمولترین و پرمصرفترین نوع موجود در مراکز درمانی می باشد.
در صورتی که به طور منظم کالیبره و تنظیم شود از دقت نسبی خوبی برخوردار است.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ – …

پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ نوع فایل:power pointقابل ویرایش: ۴۱ اسلاید قسمتی از اسلایدها:•قبل از اینکه گوشی را در گوش بگذارید پوشش لاستیکی را با الکل تمیزکنید به خصوص اگر توسط افراد دیگر یا اینکه خیلی کم از آن استفاده شده است .•انتقال صدا به گوشی را با زدن ضربه ملایم انگشت بر …

پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ …

پاورپوینت-آشنایی-با-دستگاه-های-فشارسنج-و-استتوسکوپ دانلود پاورپوینت با موضوع آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ دارای ۴۱ اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد. تعداد اسلاید : ۴۱ اسلاید فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و …

[PPT]فشارسنج

آشنایی با دستگاه های. فشارسنج و استتوسکوپ. فشار خون : فشاری که در هر انقباض عضله قلب بر اثر برخورد خون به دیواره سرخرگ وارد می شود . وسایل و شرایط لازم برای سنجش فشار خون: فراهم کردن شرایط صحیح قبل از انجام اندازه گیری فشارخون; دستگاه فشارسنج; گوشی پزشکی ترجیحا با دو قسمت بل و دیافراگم. انواع دستگاه …

[PDF]PDF: پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و …

۲۰ بهمن ۱۳۹۶ – ﻏﺎﻟﺒﺎ ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ از ﺑﺎر ﻋﻠﻤﯽ ﻣﻄﻠﻮﺑﯽ ﺑﺮﺧﻮردار ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﺷﻤﺎ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ اﯾﻦ ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ را ﺑﺎ ﻋﻨﻮان ﭘﺎورﭘﻮﯾﻨﺖ. {link} آﺷﻨﺎﯾﯽ ﺑﺎ دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎی ﻓﺸﺎرﺳﻨﺞ و اﺳﺘﺘﻮﺳﮑﻮپ داﻧﻠﻮد ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. link –> «. (link) ﺑﺎ درﯾﺎﻓﺖ ﭘﺎورﭘﻮﯾﻨﺖ آﺷﻨﺎﯾﯽ ﺑﺎ دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎی ﻓﺸﺎرﺳﻨﺞ و اﺳﺘﺘﻮﺳﮑﻮپ از ﺳﺎﯾﺖ ﻣﺎ اﻣﺘﯿﺎز ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ. ~. (link). ﻧﺘﯿﺠﻪ آزﻣﺎﯾﺸﺎت ﻫﻢ رﺷﺘﻪ ای ﻫﺎی ﺧﻮد درﻣﻮرد ﭘﺎورﭘﻮﯾﻨﺖ آﺷﻨﺎﯾﯽ ﺑﺎ دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎی ﻓﺸﺎرﺳﻨﺞ و اﺳﺘﺘﻮﺳﮑﻮپ را از.

پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ | …

۱۷ آذر ۱۳۹۶ – پاورپوینت درباره آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ. فرمت فایل: power point (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد اسلاید: ۴۲ اسلاید. فشار خون: فشاری که در هر انقباض عضله قلب بر اثر برخورد خون به دیواره سرخرگ وارد می شود. وسایل و شرایط لازم برای سنجش فشار خون: q فراهم کردن شرایط صحیح قبل از …

پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ | …

۲ روز پیش – پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ فرمت فایل : پاورپوینت قابل ویرایش تعداد اسلاید: ۴۱ قسمتی از پاورپوینت : فشار خون : فشاری که در هر انقباض عضله قلب بر اثر برخورد خون به دیواره سرخرگ وارد می شود . وسایل و شرایط لازم برای سنجش فشار خون: فراهم کردن شرایط صحیح قبل از انجام اندازه …

قلب | نحوه اندازه‌گیری فشار خون با فشار سنج

انواع فشار سنج. نحوه اندازه گیری فشار خون : عدم رعایت مسائل تکنیکی و سالم نبودن دستگاه روی رقم اندازه‌گیری شده تاثیر می‌گذارد و نتیجه گیری اشتباه خواهد بود. …. گاهی بعضی از صفحه های گوشی دو طرف داردکه طرف دیگر آن بل (قسمت کوچکتر و با سطح گودتر) نام دارد که این نوع توسط یک قطعه فلزی میله ای شکل کوچک که قابلیت …

پاورپوینت-نقش-فیزیک-در-پزشکی – مرجع دانلود پاورپوینت

پزشکان-براى-تشخیص-بیمارى-ها-از-انواع-وسایل-ساده-مانند-دماسنج-و-فشارسنج،-گوشى-طبى-(استتوسکوپ)-تا-دستگاه-هاى-بسیار-پیچیده-مانند-میکروسکوپ-الکترونى،-لیزر-و-هولوگراف-که-همه-براساس-قانون-هاى-فیزیک-طراحى-و-ساخته-شده-استفاده-مى-کنند.-در-این-قسمت-به-ساختمان-و-طرز-کار-برخى-از-آنها-مى-پردازیم….

پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ | …

دانلود پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ,بررسی آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ,پاورپوینت جامع و کامل آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ,کاملترین پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ,پکیج پاورپوینت آشنایی با دستگاه های فشارسنج و استتوسکوپ,مقاله …

آشنایی با انواع دستگاه های فشارسنج – مجله علمی-ترویجی …

به دو روش سمعی و دیجیتالی می توان فشارخون را اندازه گیری کرد. جهت اندازه گیری فشارخون از روش شنیداری می توان از دو نوع دستگاه فشارسنج جیوه ای و فشارسنج عقربه ای استفاده کرد و از روش دیجیتالی می توان از دو نوع دستگاه فشارسنج نمایشگر دیجیتالی بازویی و فشارسنج نمایشگر دیجیتالی انگشتی یا مچی می توان استفاده کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *