پاورپوینت تحلیل فضای شهری

پاورپوینت تحلیل فضای شهری

دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری
بررسی تحلیل فضای شهری
پاورپوینت جامع و کامل تحلیل فضای شهری
کاملترین پاورپوینت تحلیل فضای شهری
پکیج پاورپوینت تحلیل فضای شهری
مقاله تحلیل فضای شهری
تحقیق تحلیل فضای شهری
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۸۶۵ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۵۶

پاورپوینت تحلیل فضای شهری

فروشنده فایل

کد کاربری ۸۰۴۴

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۵۶ صفحه

تحلیل فضای شهری تحلیل فضاهای شهری :
اهداف:
الف- آشنایی با فضاهای شهری و دانش طراحی شهری
ب – سلسله مراتب برای شناخت جایگاه طراحی شهری طراحی شهری طراحی شهری مفهوم کلی : پرداخت به جزئیات و مباحثی که بنوعی به بحثهای کالبدی و فیزیکی شهرها مربوط می شود. در طراحی شهری علاوه بر اینکه با ۲ واژه کالبد- فیزیک روبرو هستیم، با مسائلی دیگر نظیر مباحث روانشناسی اجتماعی و اقتصادی نیز روبرو هستیم.

در یک طرح شهری باید به فرم شهر و تجسم فضایی کالبدی شهر توجه شود. طراحی شهری هر شهر از یکسری مجموعه های بهم پیوسته و ناپیوسته تشکیل شده که در مقیاس معماری هر کدام دارای یک ماهیت مستقلند که به هر یک از این مجموعه ها یک عنصر معماری می گویند.
مثلاً یک خانه مسکونی، یک مدرسه، یک فرهنگسرا، یک سینما، یک بیمارستان و…

این عناصر دارای یک سری ویژگی هستند که مهمترین ان عبارتند از

۱- استقلال هویتی و شخصیتی

۲- قابلیت ایجاد یک مجموعه بهم پیوسته و یک کل قائم به ذات

۳- برای ارتباط این عناصر بهم به یک رابطه یا یک فضا داشتن احتیاج داریم.

۴- طراحی فرم و معنا برای هریک از این عناصر باید صورت گیرد و در نهایت اتصال آنها توسط هنر طراحی شهری، صورت می پذیرد. طراحی شهری :

ویژگی حرکت بینا بینی :
الف : حرکت بینا بینی بین تخصص هایی مثل معماری و شهر سازی و طراحی منظر، طراحی صنعتی است. یعنی در طراحی شهری باید هم دیدگاه خاص مثل طراحی عناصر جزئی داشت و هم دیدگاه عام داشت.
ب: از طرفی رشته هایی مانند اقتصاد برنامه ریزی شهری- منطقه ای و جامعه شناسی محیط زیست مهندسی عمران و … نیز در نظر گرفته می شود. طراحی شهری حرکتی بین رشته ای است یعنی طراحی شهری در وسط قرار دارد و بقیه رشته ها در اطراف آنند.

مفهوم : طراحی شهری از رشته های مذکور وام می گیرد و با آنها ارتباط پیوسته و مداوم دارد. طراحی شهری طراحی شهری و ارتباط آن با طراحی صنعتی

رابطه علم اقتصاد و طراحی شهری

طراحی شهری و جامعه شناسی و مردم شناسی
طراحی شهری فرم و فضا

عرصه شهر عرصه طراحی شهری

طراحی شهر را بیشتر به فرم و کالبد و فیزیک محدوده موردنظر توجه می کند.طراحی شهری هم برگرفته از یک سری قوانین و مقررات و ضاطه های مشخص است و هم خود می تواند ارائه دهنده این ضوابط و دستورالعمل باشد.

در طراحی شهری به راحتی عناصر و جزئیات معماری شهری بافت می پردازیم کفپوش معابر، طراحی مبلمان، تیرچراغ، سطل های زباله، میزهای نشیمن، تابلوهای موجود، (مبلمان شهری) بدنه ها و کالبد ابنیه موجود در سایت (محدوده مورد مطالعه) بازشوها، نما، مصالح نما، ریتم نما

قوانین و مقررات شهرسازی تأثیر گذاری زیادی در پروژه های شهری دارند یعنی در شکل گیری پروژه ها، نوع پروژه ها و خصوصیات داخلی (مردم – کارکرد) یعنی جهت گیری های کلی پروژه در این قسمت بیان می شود.

از عواملی که در طراحی شهری بسیار اهمیت دارد، طراحی بدنه ها و شکل گیری ابنیه و ساختمانها، ارتفاع ساختمان ارتباط طبقات است.

در محدوده های مورد مطالعه معمولاً طراحی حجمی بافت نیز به عنوان خروجی های پروژه و بعضاً به عنوان پروژه نهایی مطرح می شود.

خصوصیات طراحی شهری فضای شهری چیزی نیست جز فضای زندگی روزمره ی شهروندان که هرروز به صورت آگاهانه یا نا آگاهانه در طول راه، از منزل تا محل کار ادراک می شود. (پاکزاد،۳۲، ۱۳۷۶)

فضای شهری به عنوان یکی از زیرمجموعه های مفهوم فضا، از مقوله ی فضا مستثنی نیست. بدین معنی که ابعاد اجتماعی و فیزیکی شهر رابطه ای پویا با یکدیگر دارند.در واقع فضای شهری مشتمل دو فضای اجتماعی و فیزیکی می شود. (مدنی پور، ۴۸، ۱۳۷۹


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

تصاویر برای پاورپوینت تحلیل فضای شهری

تصاویر بیشتر برای پاورپوینت تحلیل فضای شهریگزارش تصاویراز بازخورد شما متشکریم. گزارش یک تصویر دیگرلطفاًً تصویر توهین آمیز را گزارش دهید. لغوتمام(function(){if(!document.querySelector(“#taw”).clientHeight&&!document.querySelector(“#topstuff”).clientHeight)for(var a=document.querySelector(“#rso”).children,b=0;b<a.length;++b)if(0<a[b].clientHeight){var c=a[b].querySelector("div g-section-with-header");c&&(c.style.marginTop=0);break};}).call(this);

پاورپوینت تحلیل فضای شهری نمونه خارجی – پاورپوینت – …

۲۳ آذر ۱۳۹۶ – پاورپوینت تحلیل فضای شهری مورد مطالعه در منطقه سیتی سنتر وین اتریش محله اشتفان دام (Stephan dom) و در خیابان گرابن (Graben) قرار دارد.

پاورپوینت تحلیل فضای شهری میدان یا فلکه – فایل سیویل

۶ دی ۱۳۹۶ – تحلیل فضای شهری فلکه تقاطع مدوری است که بدون چراغ راهنما کنترل میشود ودایره ای میانی ان با فضای سبز /اب نما /مجسمه یا ترکیبی ان پوشیده شده است. فلکه را شهر سازی به نام ”اوژن هانارد“اختراع کرد و از پیدایش ان کمتر از یک قرن میگذرد. در طرح فلکه تنها چیزی که مطرح نبوده حضور انسان و مفهوم عمیق نهفته.

پاورپوینت تحلیل فضای شهری – معمارفا | معماری، شهرسازی، …

پاورپوینت تحلیل فضای شهری,پاورپوینت طراحی المان شهری,طراحی المان شهری,تحلیل فضای شهری,المان,دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری,المان شهری,پاورپوینت فضای شهری.

بایگانی‌ها پاورپوینت رایگان تحلیل فضا | معماری بنا

نویسنده: sadegh akbariدرتاریخ : خرداد ۰۱, ۱۳۹۶ دسته: تحلیل فضای شهریبدون دیدگاه · دانلود پاورپوینت تحلیل چهار راه لاله شهرستان دامغان. موقعیت جغرافیایی شهرستان دامغان: این شهرستان از شمال به رشته کوهای البرز واز مشرق به شهرستان شاهرود واز جنوب به کویر مرکزی ایران واز مغرب به شهرستان سمنان محدود است موقعیت چهار راه لاله …

پاورپوینت تحلیل فضای شهری(میدان ولیعصر) – 75 اسلاید… …

۹ آبان ۱۳۹۶ – پاورپوینت تحلیل فضای شهری(میدان ولیعصر) – 75 اسلاید کامل از لینک زیر همین الان دانلود کنید: …

دانلود رایگان پاورپوینت تحلیل فضای شهری اراک | معماری 98

۳ تیر ۱۳۹۶ – با سلام خدمت تمامی کاربران وب سایت تخصصی معماری ۹۸ , در این مقاله با ارائه نمونه ای از تحلیل و شناخت فضا های شهری با شما عزیزان همراه هستیم تا نمونه ای کامل از تحلیل فضا های شهری ایرانی را برای شما عزیزان ارائه دهیم از این رو به عنوان نمونه موردی شهر اراک را انتخاب نموده ایم تا این شهر را مورد تحلیل و بررسی کامل …

پاورپوینت تحلیل فضای شهری – آپارات

۱۰ آذر ۱۳۹۴ – پروژه های آماده معماری برای خرید این پاورپوینت زیبا به سایت زیر (سایت SKP) مراجعه کنید و عبارت تحلیل فضای شهری را در این سایت جستجو نمایید…….http:

دانلود رایگان پاورپوینت تحلیل میدان | معماری 98

۲۲ دی ۱۳۹۵ – با ارائه یکی دیگر از فایل های مربوط به تحلیل فضای شهری در خدمت شما عزیزان هستیم تا در وب سایت تخصصی معماری ایران به ارائه پاورپوینت میدان نیز پرداخته باشید و نیاز عزیزان مبنی بر این فایل و اطلاعات موجود در قالب پاورپونیت را برطرف کرده باشیم , میدان ها نیر یکی از عناصر مهم در هر فضای شهری محسوب …

پاورپوینت فضاهای شهری – عمرانی ها

۴ دی ۱۳۹۴ – فضاهای شهری فضای شهری به ترکیبی اطلاق می شود که از فعالیت ها، بناهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، اداری، تجاری و مانند آن و عناصر و اجزای شهری به صورتی آراسته، ه.

دانلود پروژه پاورپوینت تحلیل فضای شهری | گروه معماری …

مفهوم محدوده پیاده (پیاده راه) محدوده‌های پیاده قسمتی از فضاهای شهری هستند که به دلایل ویژه عمدتا به خاطر دارا بودن برخی پتانسیل‌های خاص و در تمام یا بخشی از ساعات شبانه روز کاملا بر روی حرکت سواره بسته شده و بطور کامل به حرکت عابران‌پیاده اختصاص می‌یابند. پروژه تحلیل فضای شهری – تحلیل پیاده راه 15 خرداد تهران 61 اسلاید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *