پاورپوینت در مورد حجامت

پاورپوینت در مورد حجامت

دانلود پاورپوینت حجامت
بررسی حجامت
پاورپوینت جامع و کامل حجامت
کاملترین پاورپوینت حجامت
پکیج پاورپوینت حجامت
مقاله حجامت
تحقیق حجامت
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۳۷۸۹ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۲۱

پاورپوینت در مورد حجامت

فروشنده فایل

کد کاربری ۸۰۴۴

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۲۱ صفحه

. موضوع:
حجامت

کمیته تحقیقات دانشجویی

. تهیه کنندگان:
مریم ترکی
مرضیه مرادی
معصومه عزیزخانی مقدمه : حجامت یک روش خونگیری است که به منظور پیشگیری و درمان بیماری ها انجام میشود و این نام گذاری احتمالا به علت شیوه ی عمل آن است که از طریق تحجیم و گشایش و انبساط موضعی عمل کند .
حجامت از ارکان نظام طب سنتی و طب اسلامی است که به قدمت ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مقدونیه انجام می شده است (قدیمی ترین ) و پس از ظهور اسلام به صورت کامل توسط رسول اکرم (ص) به جهان بشریت اهدا شد. تعریف: کلمه حجامت از لغت hajm به معنی مکیدن گرفته شده است و لغت mihjam برای توصیف عروق خونی که توسط فرد خونگیر به کمک لانست ، خون از آن گرفته میشود ، به کار میرود .
از نظر لغت شناسی واژه حجامت توسط تعدادی از دانشمندان برای کشیدن خون از پشت ، گردن به کمک مکیدن ؛ پس از ایجاد برش توسط لانست به کار رفته است.
انواع حجامت :در طب سنتی ایران حجامت به ۲ دسته ی کلی تقسیم میشود: حجامت تر:
Wet cupping حجامت خشک : (باد کشی) dry cupping حجامت خشک: عمل مکش suction روی پوست
حجامت خشک شامل:
الف)سرد و خشک ب) گرم و خشک
حجامت گرم و خشک: معروف به کوزه یا لیوان گذاری در فرهنگ عامه
حجامت خشک :
انجام شدن در نقاط مختلف بدن
در درمان بسیاری از دردها موثر
موجب انبساط عروق و رفع انسداد عروق
تحریک دیواره ی مویرگ ها
نقش در افزایش توان سیستم ایمنی بدن
. . حجامت تر: این نوع حجامت همراه با خارج نمودن مقداری از خون بیمار است.
مکان های حجامت تر:
۱-حجامت عام : بین دو کتف، حدود مهره های T3-T4
2-حجامت سر :یک وجب از نوک بینی تا فرق سر
۳-حجامت کمر : در گودی کمر حدود مهره ی S1
4-حجامت ساق ها: در یک وجب بالاتر از قوزک ، پشت دو ساق
۵-حجامت چانه
۶-حجامت پشت گوش توجه:برای آماده سازی بهتر موضع حجامت و جهت حصول نتیجه بهتر از حجامت نوع خشک وتر می توان موضع حجامت را با روغن زیتون ، سیاهدانه ، گل بنفشه چرب نمود . روش انجام حجامت :پس از معاینه دقیق فرد توسط پزشک و لازم بودن انجام حجامت-فرد به حالت ۴زانو روی تخت مینشیند -ضد عفونی شدن محل انجام حجامت با بتادین یا الکل توسط پزشک -مقرار دادن یک لیوان یکبار مصرف (مخصوص حجامت ) بر روی موضع حجامت -تخلیه شدن هوای درون لیوان با دستگاه مکش -ثابت شدن لیوان در محل خود به دلیل کشیده شدن پوست بیمار به داخل لیوان (کشیده شدن پوست به دلیل خلا ایجاد شده در لیوان و وجود فشار هوای محیط )-عمل بادکشی به مدت ۳تا۵ دقیقه بر سطح پوست ادامه می یابد -جدا نمودن لیوان از موضع حجامت توسط پزشک -ایجاد شدن چند خراش پوستی سطحی به عمق نیم تا یک میلی متر بصورت مایل در حوزه حجامت با یک تیغ یکبار مصرف استریل جراحی -گذاشتن مجدد لیوان مخصوص حجامت در موضع حجامت مکیده شدن خون توسط بادکش به لیوان حجامت-عمل تخلیه ی بادکش ۳ تا ۵ مرتبه و هر بار به مدت ۳ تا۵ دقیقه انجام میشود عمل حجامت به طور متوسط بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به طول می انجامد روش انجام حجامت خشک: با گذاشتن پنبه در حین سوختن در ته لیوان و گذاشتن لیوان بلافاصله در موضع حجامت در مورد بیماری های :هایپر لیپیدمی (جربی خون بالا ) دیابت غیر وابسته به انسولین دردهای عضلانی سردردهای عصبی و میگرنی بیماری های پوستی مثل آکنه اعتیاد به مواد مخدر آلرژی های دارویی بیماری های عفونی ، هورمونی و غدد محدودیت حجامت : کودکان از بدو تولد تا ۴ ماهگی


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

پاورپوینت جنسیت و ژن ها و ترکیبات کنترل کننده جنسیت|boy

دانلود پاورپوینت جنسیت و ژن ها و ترکیبات کنترل کننده جنسیت بررسی جنسیت و ژن ها و ترکیبات کنترل کننده جنسیت پاورپوینت جامع و کامل جنسیت و ژن ها و ترکیبات کنترل کننده جنسیت کاملترین پاورپوینت جنسیت و ژن ها و ترکیبات کنترل کننده جنسیت پکیج پاورپوینت جنسیت و ژن ها و ترکیبات کنترل کننده جنسیت …

[PPT]riasi.iut.ac.ir/sites/riasi.iut.ac.ir/files//u123/…

انواع جنسیت چیست و نسبت جنسی چگونه تعیین می شود؟ ژن های و ترکیبات کنترل کننده جنسیت کدامند؟ تمایز گنادها و اختلالات جنسی؟ اهمیت کنترل هورمونی تولید مثل چیست؟ هورمون های کنترل کننده تولید مثل کدامند؟ چه هورمون ها و پپتیدهایی در فولیکول ها ی تخمدانی شناسایی شده اند؟ نقش پروستاگلاندین ها در تولید مثل چیست؟

دانلود فایل پاورپوینت Reproduction Physiology – مگ ایران

انواع جنسیت چیست و نسبت جنسی چگونه تعیین می شود؟ ژن های و ترکیبات کنترل کننده جنسیت کدامند؟ تمایز گنادها و اختلالات جنسی؟ اهمیت کنترل هورمونی تولید مثل چیست؟ هورمون های کنترل کننده تولید مثل کدامند؟ چه هورمون ها و پپتیدهایی در فولیکول ها ی تخمدانی شناسایی شده اند؟ نقش پروستاگلاندین ها در تولید مثل چیست؟

پاورپوینت فیزیولوژی بارداری -سورس کد تحقیق مقاله پروژه …

شناسایی پروستاگلاندین ها در منی. نقش پروستاگلاندین ها در تحریک ماهیچه های صاف واژن یا رحم. تاثیر PGF2α در نرها بر تراوش هورمون LH و تستوسترون. تاثیر PGF2α بر پس روی جسم زرد. فهرست مطالب واسلایدها: انواع جنسیت چیست و نسبت جنسی چگونه تعیین می شود؟ ژن های و ترکیبات کنترل کننده جنسیت کدامند؟ تمایز گنادها و …

پاورپوینت در مورد جنسیت و قیزیولوژی جنسیت – آوافایل

ژن های و ترکیبات کنترل کننده جنسیت کدامند؟ تمایز گنادها و اختلالات جنسی چگونه اتفاق می افتد؟ اهمیت کنترل هورمونی تولید مثل چیست؟ هورمون های کنترل کننده تولید مثل کدامند؟ چه هورمون ها و پپتیدهایی در فولیکول ها ی تخمدانی شناسایی شده اند؟ نقش پروستاگلاندین ها در تولید مثل چیست؟ جنسیت و انواع آن از نظر بیولوژی جنسیت …

دانلود پاورپوینت ژن – دانلود فایل

۲۶ آذر ۱۳۹۶ – پاورپوینت جنسیت و ژن ها و ترکیبات کنترل کننده جنسیت … iranpaper.webpi.ir/پاورپوینت-جنسیت-و-ژن-ها-و… دانلود پاورپوینت جنسیت و ژن ها و ترکیبات کنترل کننده جنسیت بررسی جنسیت و ژن ها و ترکیبات …

فروشگاه جامع فایل های دانشجویی و دانش آموزی پاورپوینت با …

انواع جنسیت چیست و نسبت جنسی چگونه تعیین می شود؟ ژن های و ترکیبات کنترل کننده جنسیت کدامند؟ تمایز گنادها و اختلالات جنسی؟ اهمیت کنترل هورمونی تولید مثل چیست؟ هورمون های کنترل کننده تولید مثل کدامند؟ چه هورمون ها و پپتیدهایی در فولیکول ها ی تخمدانی شناسایی شده اند؟ نقش پروستاگلاندین ها در تولید مثل چیست؟

تعیین جنسیت جوجه ها پیش از تفریخ بصورت اتوماتیک …

با استفاده از فن آوری رو به رشد جاری می توان جوجه ها را پیش از تفریخ بصورت اتوماتیک تعیین جنسیت نمود و جنین های درون تخم ها را به جای قربانی کردن جوجه های … آن ها در جوجه کشی اغلب ساعات کسل کننده أی را می گذرانند. … اما اصول طرح شده در این مقاله شامل تعیین ترکیبات مختص جنس در مایع جنینی تخمِ مرغ است( Gill et al ,.1983 ).

[PPT]آدیپونکتین

آدیپوکین ها. بافت چربی منبعی از انواع پپتیدهای بیواکتیو مانند لپتین، آدیپونکتین، پروتئین‌‌های سیستم رنین آنژیوتانسین، رزیستین و.. است، که به طور کلی آدیپوکین یا هورمون‌های بافت چربی نامیده می‌شوند. این ترکیبات با آثار موضعی یا دوردست خود در تنظیم هموستاز انرژی، متابولیسم کربوهیدرات و چربی، هموستاز عروق، …

کلسترول – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مسیر سوخت و ساز موالونات یک مسیر متابولیکی بسیار مهم در یوکاریوتها و بسیاری از باکتریها است که نهایتاً به تولید بسیاری از ترکیبات مهم مانند کلسترول، …. کار بعدی شان نشان می‌دهد چگونه مسیر SREBP، حالت بسیاری از ژن‌ها را تنظیم می‌کند که شکل‌گیری لیپید و سوخت و ساز و تخصیص سوخت بدن کنترل می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *