پاورپوینت دستور زبان فارسی

پاورپوینت دستور زبان فارسی

دانلود پاورپوینت دستور زبان فارسی
بررسی دستور زبان فارسی
پاورپوینت جامع و کامل دستور زبان فارسی
کاملترین پاورپوینت دستور زبان فارسی
پکیج پاورپوینت دستور زبان فارسی
مقاله دستور زبان فارسی
تحقیق دستور زبان فارسی
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱۷۸ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۲۳۰

پاورپوینت دستور زبان فارسی

فروشنده فایل

کد کاربری ۸۰۴۴

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۲۳۰ صفحه

دستور زبان فارسی

هر زبانی قواعد مخصوصی را دارد که به آن قواعد در زبانهای مختلف نامی نهاده اند و در زبان فارسی به آن دستور زبان یا به اختصار دستور گویند.
برای سخن گفتن یا نوشتن نیازی به آموختن قواعد و نظام زبان نیست امّا دستور زبان کمک می کند تا بهتر بگوییم یا بنویسم و جمله های درست را از نادرست باز شناسیم .
دستور زبان حاضر به ارزش (۲) واحد دستور (۱) محسوب می شود و دانشجویان گرامی در آن با ساختار جمله یا نحو و ساختمان کلمه یا صرف آشنا می شوند و مباحث تفصیلی آن در دستور (۲) ارائه می شود. – « کلیات »

انواع کلمه :
(۷ تا است) :
فعل – اسم – صفت – ضمیر – قید – حرف – شبه – جمله .

جمله :
مجموعه ای از کلمه هاست که اندیشه ها، خواستها و عواعطف ها را نشان می دهد . مثال : علی می نویسد ، هوا مطبوع است . نقش کلمه ها در جمله :
۱. نهاد (فاعل – مسندالیه) ۲. مسند ۳. مفعول
۴. متمم ۵. صفت ۶. مضاف الیه
۷. بدل ۸. معطوف ۹. قید ۱۰. منادا
از میان نقشهای فوق؛ صفت، مضاف الیه، بدل و معطوف را نقشهای وابسته گویند .
توضیح هر کدام به اختصار در پی می آید .
نهــاد :
بنیاد و پایه ی جمله بر آنها نهاده شده یا به سخن دیگر اساس و نهاد جمله هستند « علی»، «آب» و «هوا» در جمله های زیر نهاد هستند .
مانند:
علی می نویسد – آب می جوشد – هوا گرم بود .
به نهاد مسندالیه نیز گفته می شود از آن جهت که چیزی به آنها نسبت داده می شود.
در مثالهای فوق « علی ، آب و هوا » مسندالیه هستند . اگر نهاد کاری انجام داده باشد به آن نهاد فاعل یا «فاعل» می گوییم.

فاعل یعنی کننده کار .
مانند: « علی و مادر » در جمله های زیر فاعل هستند:
علی می نویسد – مادر غذا پخت .
هر فاعل را مسندالیه می گویند اما هر مسندالیه را فاعل نمی توان گفت .
مسنـد : ( اسناد داده شده )
کلمه یا گروهی از کلمات که در جمله ی ربطی (جمله ای که فعل آن معنی کاملی ندارد و به اصطلاح فعل ربطی نامیده می شود. مثل: است، بود، شد . جمله ربطی گفته می شود ) به مسندالیه نسبت داده می شود ، مسند نامیده می شود .

در مثالهای زیر: « سرد – بهترین دوست » مسند هستند .
هوا سرد است – کتاب بهترین دوست است . مفعول :
در جمله ای که فعل آن متعدی باشد. علاوه بر فاعل، نیاز به رکن دیگری است که جمله را کامل می کند و عمل فعل بر آن واقع شود، چنین کلمه ای را « مفعول » گویند .
مفعول هر جمله پاسخی است که به پرسش « چه ، چه چیز ، چه چیز را ، که، که را ، چه کسی را » داده می شود .
مثال :
علی « درس » می خواند . چه چیز ؟ درس
ابو علی « شفا » را نوشت . چه چیز را ؟ شفا را
احمد « حسین » را دید . چه کسی را ؟ حسین را بعضی مفعول همراه « را » ( نشانه مفعولی) می آید که به آن مفعول معرفه گویند .
مثل : کودک «غذا را» خورد و مفعولی که بدون « را » می آید آن «معرفه» نیست .
کودک « غذا » خورد(مراد ؛ بیان غذا خوردن کودک است نه غذای معین)
متمم :
کلمه ای است که به وسیله حرف اضافه ( از ، با ، جز ، مگر ، به ، در …) وابسته یکی از اجزای جمله (فعل ، جمله ، یا به کلمه ای دیگر) می شود و معنی آن را کامل یا تمام می کند .
در مثالهای زیر «کلاس، تاریکی، صبح، علی» متمم هستند .
به کلاس آمدیم – از تاریکی نمی ترسم
تا صبح کار کردم – همه آمده اند مگر علی . صفت :
صفت کلمه ای است که اسم یا جانشین اسم یا گروه اسمی همراه خود را توصیف می کند و یکی از وابسته های اسم به شمار می رود.
برای یک موصوف می توان چند صفت آورد :
مثل کلمه های « آنچه، خوب، به درد بخور » در این عبارت:
آنچه کتاب خوب و به درد بخور در قفسه بود جمع کردم . مضاف الیه :
اسم یا جانشین اسم هرگاه به وسیله کسره اضافه


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

پاورپوینت خوف و رجاء – مرسی وب| مرکز آموزشی

۲۰ دی ۱۳۹۶ – پاورپوینت خوف و رجاء, دانلود پاورپوینت خوف و رجا,بررسی خوف و رجا,پاورپوینت جامع و کامل خوف و رجا,کاملترین پاورپوینت خوف و رجا,پکیج پاورپوینت خوف و رجا,مقاله خوف و رجا,تحقیق خوف و رجا. دسته بندی فایل : پاورپوینت. دانلود پاورپوینت خوف و رجاء بررسی خوف و رجاء پاورپوینت جامع و کامل خوف و رجاء …

آرشیو کاملترین پاورپوینت خوف و رجا – مرسی وب| مرکز آموزشی

پاورپوینت خوف و رجاء. ارسال شده توسط : mer30web.irدر تاریخ: ژانویه ۱۰, ۲۰۱۸ در: پاورپوینتبدون دیدگاه. پاورپوینت خوف و رجاء, دانلود پاورپوینت خوف و رجا,بررسی خوف و رجا,پاورپوینت جامع و کامل خوف و رجا,کاملترین پاورپوینت خوف و رجا,پکیج پاورپوینت خوف و رجا,مقاله خوف و رجا,تحقیق خوف و رجا دسته بن… ادامه مطلب.

پاورپوینت خوف و رجاء|yi11932

پاورپوینت-خوف-و-رجاء دانلود پاورپوینت با موضوع خوف و رجاء دارای ۳۳ اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد. تعداد اسلاید : ۳۳ اسلاید فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس قسمتی ازمتن اسلایدها : فهرست مطالب تعریف و سبب خوف

خوف و رجا

ردیف, عنوان مقاله, نویسنده, کد. ۱, بیم و امید، ابزاری کارآمد برای تکامل, خلیل منصوری, ۳۶۳۳. ۲, زندگی در سایه امید, خلیل منصوری, ۳۶۲۲. ۳, امید، عامل حرکت تکاملى انسان, خلیل منصوری, ۳۷۰۰. ۴, امید, محمد هادى ذبیح‌زاده و بخش فلسفه و کلام, ۴۹۳۷. ۵, بازگشت به خدا – برآیند خوف و رجا, فاطمه رکنى یزدى, ۸۵۹۰. ۶, تکامل خط عربی در پرتو …

خوف و رجاء – دانشنامه‌ی اسلامی

۳ بهمن ۱۳۹۴ – ضرورت و اهمیت خوف و رجاء[ویرایش]. از جمله فضائل مهم اخلاقى که در زندگى انسان نقش بسیارى ایفا مى کند مسئله «خوف» و «رجاء» یا ترس و امید است. آدمی بایستى از خداوند و عظمت کبریائى او و نیز از پیامدهاى پرونده عملکرد خویش ترس داشته و همچنین با در نظر گرفتن رحمت گسترده الهى به الطاف واسعه وى امیدوار باشند.

خوف و رجاء – ویکی‌پرسش

خوف و رجاءذخیره مقاله با فرمت پی دی اف … پاسخ: «خوف و رجا» یا « بیم و امید » در آیات و روایات دو صفت از صفات خوب مؤمنان راستین است. … توازن این بیم و امید که ضامن تکامل و پیشروی آنها در راه خدا است همواره در وجودشان حکمفرماست چرا که غلبه خوف بر امید، انسان را به یأس و سستی می کشاند و غلبه رجا و طمع، انسان را به غرور و غفلت …

خوف و رجاء – دانشنامه جهان اسلام

گفته شده در مواردى که پیش از مادّه رجاء، حرف نفى بیاید، معناى رجاء، معکوس شده و به معناى خوف به‌کار مى‌رود، نظیر آیه ۱۳ سوره نوح (ازهرى، همانجا). … رجوع کنید به بقره: ۴۰؛ اعراف: ۱۵۴؛ نحل: ۵۱) و اِشفاق (براى نمونه رجوع کنید به انبیا: ۲۸؛ مؤمنون: ۵۷؛ شورى: ۱۸؛ براى توضیح درباره تفاوت این واژگان با یکدیگر رجوع کنید به ادامه مقاله).

معانی خوف و رجا در قرآن و تأویل آن در مثنوی مولوی

مفهوم خوف و رجا از بعد معرفت‌شناختی و نظام اصطلاح شناسی در قرآن و در آثار عرفانی، به‌ویژه مثنوی معنوی جایگاهی ویژه دارد. از این رو این مقاله ‌کوشیده است ابتدا مفهوم این دو واژه را در قرآن کریم بکاود و سپس تأویلات عرفانی این مفاهیم را در نگاه و اندیشه مولوی بررسی نماید. در این رهگذر، سیر مفهومی و تاریخی این دو مفهوم در اندیشه و کلام …

درج مقاله با موضوع بررسی خوف و رجا و آثار آن – معارف دین

۲۵ شهریور ۱۳۹۴ – دریافت فایل pdf مقاله با موضوع: بررسی خوف و رجا و آثار آن پژوهشگر: فاطمه امیری نژاد حوزه علمیه معصومیه سلام الله علیها.

خوف و رجاء – ویکی فقه

خوف و رجاءذخیره مقاله با فرمت پی دی اف … ۲ – تعریف خوف و رجاء ۳ – احوالات خائفین و راجین ۳.۱ – مستفاد از آیه ۴ – مفهوم و ماهیت خوف و رجا ۴.۱ – درجات خوف و بیم ۴.۲ – ارزش خوف و بیم ۴.۳ – آفت خوف و بیم ۵ – مفهوم و ماهیت رجا ۶ – ارزش امید ۶.۱ – مذمت یاس ۶.۲ – درخواست غفران بر مومنان ۶.۳ – آیات دال بر مغفرت ۷ – آفات امیدواری ۷.۱ – امیدواری بدون عمل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *