پاورپوینت سبزی کاری

پاورپوینت سبزی کاری

سبزی کاری
انتخاب زمین
وسعت سبزیکاری
عوامل حاصلخیزی زمین
انواع کود طبیعی
کرته
نوبرکاری
خزانه
انواع خوشه غلات
گوجه‌فرنگی
سیب‌زمینی
پیاز
دسته بندی کشاورزی و زراعت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۶۴ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۳

پاورپوینت سبزی کاری

فروشنده فایل

کد کاربری ۱۲۲۷۱

انتخاب زمین

زمین شوره سنبل بر نیارد در او تخم عمل ضایع مگردان

گرچه امروز مطابق اصول و قواعد فنی می‌توان با اصلاح سخت‌ترین و بدترین زمینها از آن استفاده کرد ولی این اصلاح نسبت به وضعیت زمین که از چه نوع باشد فرصت زیادی را توأم با خرج بسیار در بر دارد که از موضوع عملی که ما می‌خواهیم انجام دهیم به دور است، زیرا در این کتاب ما فقط می‌خواهیم این موضوع را روشن کنیم خوانندگانی که دارای زمینی حاضر برای کشت هستند برای حداکثر استفاده از زراعت خود باید چه دقائق و چه نکاتی را در نظر بگیرند.

چنانکه زمینی اگر از حیث جنس طبیعی مساعد باشد ولی دارای نواقص زیر باشد نمی‌توان استفاده منظور را از آن انتظار داشت.

  1. زمینهای گود برای زراعت مفید نمی‌باشند زیرا غالباً در اثر بارندگیهای زیاد یا طغیان آب رودخانه (اگر در مجاورت زمین باشد) آب به آن هجوم می‌آورد و زراعت را می‌شوید و خراب می‌کند و به جای آن قشری از گل و لای می‌گذارد که علاوه از تباهی محصول زمین را هم خراب می‌کند.
  2. فزونی دائمی رطوبت در زمین که معلول بدی جریان آب اطراف آن باشد یا از مجاری دورتری نشت نماید اثرات خیلی بدی در زمین می‌گذارد و ریشه نباتات را می‌پوساند یا اصولاً مانع روئیدن بذر می‌شود.

در اینگونه زمین‌ها قبل از انجام زهکشی و خشک کردن زمین نباید زراعت کرد.

  1. زمینهای مردابی که آنها را هم قبل از خشکانیدن نمی‌توان مورد استفاده قرار داد.
  2. نزدیکی زمین زراعتی با بعضی از کارخانجات تهیه مواد شیمیایی و کوره‌های گچ‌پزی و آهک‌پزی برای زراعت بسیار خطرناک است، زیرا این کارخانجات یا کوره‌ها دائماً دودهای اکال و مضر و گازهای خطرناک و گرد و غبارهای خشک‌کننده و سمی در فضا منتشر می‌کنند و برای صحت کارگران مزرعه و گیاه هر دو خطرناک می‌باشند و غالباً سبزی‌هایی که در اطراف این کارخانه‌ها به دست می‌آیند همیشه پلاسیده و دارای طعم و مزه‌ای است که به ذائقه بد و نامطبوع است.
  3. نزدیکی مزرعه سبزی با جاده‌های بزرگ برای زراعت مضر است زیرا در اثر عبور و مرور وسائط نقلیه و گرد و غباریکه دائماً از جاده برمی‌خیزد و روی سبزیها می‌نشیند از نمو آنچه کاشته شده جلوگیری می‌کند و آنها را ضایع می‌کند.

بنابراین بهترین زمین برای زراعت سبزی در این مناطق آنست که جهت‌یابی آن بینابین چهار جهت اصلی باشد که عرصه جنوب آن از یک سمت جنوب غربی و از سمت دیگر جنوب شرقی و عرصه شمالی از یک سمت شمال غربی و از سمت دیگر شمال شرقی واقع شده باشد و دیگر از عوامل مساعد شیب ملایم زمین است زیرا شیب تند باعث می‌شود که مواقع آبیاری آب آنچه در آنجا هست بشوید و همراه خود به نقطه گود زمین ببرد و در زمین هم به اندازه کافی آب نفوذ نکند تا ریشه نباتات را سیرآب کند. ولی شیب معتدل باعث می‌شود که آب به خوبی به تمام سطح مزرعه جاری شود و تا اعماق آن نفوذ کند در زمین‌هایی که دارای شیب تند هستند می‌توان به وسیله خاکریزی دستی و تشکیل کردها و بندها رفع نقیصه نمود.

نزدیکی مزرعه به جنگل‌های انبوه یا تپه‌های مرتفع هم در بعضی مواقع برای سبزیکاری بسیار نافع ولی بعضی مواقع هم مضر است زیرا اگر زمین در فاصله معتدلی از این پناهگاه‌ها قرار گرفته باشد که سایه آنها مزرعه را نپوشاند چون این عوامل در مقابل مسیر بادهای شدید محلی است و جلوگیری از شدت وزش می‌کند بسیار مفید است ولی اگر مزرعه زیاد نزدیک باشد که سایه این موانع غالب اوقات روی زمین را بپوشاند برای زراعت سبزی مضر است و هیچگاه نمی‌توان استفاده لازم را برد، زیرا زمین زراعتی باید به اندازه کافی دارای روشنائی و هوا باشد و در غیر این‌صورت در زمین سایه رشد نباتات کم می‌شود و گیاه در معرض غارت حشرات قرار می‌گیرد و مستعد گرفتن انواع امراض می‌شود.

پاورپوینت سبزی کاری – خلیج – سل یو

سبزی کاری انتخاب زمین وسعت سبزیکاری عوامل حاصلخیزی زمین انواع کود طبیعی کرته نوبرکاری خزانه انواع خوشه غلات گوجه فرنگی سیب زمینی پیاز.

دانلود پاورپوینت سبزی کاری – کشاورزی نوین

دانلود پاورپوینت سبزی کاری. گروه کشاورزی نوین | مرداد ۱۰, ۱۳۹۲ · سبزیکاری · دانلود پاورپوینت کشاورزی کاربردی با موضوع خاک‌های متورم شونده, سبزی کاری دانلود پاورپوینت گیاهان باغی بدون نظر ». « دانلود پاورپوینت مدیریت بیولوژیکی علف های هرز (خبری قبلی). (خبری بعدی) دانلود پاورپوینت گیاه کرفس » …

دانــلود باغــــــــبانى – دانلود پاورپوینت سبزی کاری _ …

دانــلود باغــــــــبانى – دانلود پاورپوینت سبزی کاری _ پاورپوینت کشت ارگانیک سبزیجات – دانـلودکتــاب,جـــزوه,مـقـالـات,پـاورپــویــنـت,فىلم های آموزشی وسـوالـات بـاغـبــانـی.

باغبانی ۱۷ – سبزی کاری

باغبانی ۱۷ – سبزی کاری – دانلود پاورپوینت، کتاب و جزوه درباره علوم باغبانی.

گروه کشاورزی ایران سبز فردا – دانلود فایل بسیار جامع و مفید …

گروه کشاورزی ایران سبز فردا – دانلود فایل بسیار جامع و مفید سبزیکاری ( به همراه تصاویر بسیار جامع و مفید از هر بخش مربوطه) – مرجع پاورپوینت های کشاورزی در ایران. … که هر کدام از بخش های بالا را به صورت سبزی های مربوطه به آن گروه توضیح داده است. این فایل … سبزی کاری می باشدکه به صورت جامع در اختیار شما قرار داده شده است.

فروشگاه فایل الکترونیکی پاورپوینت کامل و جامع با عنوان …

به گیاهان خوراکی معمولاً سبز رنگ که در تهیه خوراکها، دسرها و سایر خوردنی‌ها به کار می‌رود، سبزی می‌گویند. از سبزی‌ها در پخت برخی غذاها مثل: قورمه‌سبزی، انواع کوفته، انواع کوکو و انواع آش و هم چنین تهیه انواع ترشی استفاده می‌شود. در ایران و برخی کشورهای دیگر، برخی از سبزی‌ها بصورت خام و در قالب دسر همراه غذا مصرف می‌شود. سبزیهایی …

دانلود پاورپوینت مهندسی کشاورزی زراعت – باران داک

دانلود پاورپوینت مهندسی کشاورزی زراعت با امکان جستجو در پاورپوینت های آماده درسی و دانشگاهی با امکان مشاهده پیش نمایش اسلایدهای پاورپوینت قابل ارائه در کلیه مقاطع دانش آموزی و … کاربر گرامی، به بخش دانلود پاورپوینت مهندسی کشاورزی زراعت، دانلود قالب پاورپوینت مهندسی کشاورزی زراعت خوش آمدید. ….. پاورپوینت سبزی کاری.

[PDF]سبزی کاری عباذت است از انواع سبزی به منظور تغذیه … – …

سبزی کاری عبار. ت است از. کاشت. انو. اع سبزی به منظور تغذیه و بهره برداری از قسمت. های مختلف آن . الزم به ذکر است که سبزی ها در بسیاری از نقاط دنیا غذای اصلی. تلقی شده و مصرف سرانه سبزیها در کشور های مختلف متفاوت است . بررسی هایی که. در کشورهای پیشرفته انجام گرفته است نشان میدهد که مقدار. ۰۲۲. گرم سب. زی تازه.

سبزی, تعریف سبزی – Gologiah.ir

کتاب سبزیکاری کنکور کارشناسی ارشد باغبانی, کتاب های کنکور کارشناسی ارشد باغبانی , گل , گیاه , گل و گیاه , gologiah ,ازدیاد نباتات ,گیاهان دارویی , گیاه شناسی, گل کاری, گلکاری , نام های علمی و تیره, خاک شناسی, خاکشناسی, کتب مرتبط با کشاورزی, میوه کاری, فیزیولوژی گیاهی, فیزیولوژی پس از برداشت, سبزی کاری, …

[PPT]تغذیه در سن مدرسه بهورزان.ppt

نیروی کار سالم و ماهر از مزرعه و معدن و کارخانه تا حضور در صحنه های علمی و دانشگاهها ضامن بقا و توسعه هر کشور است . … نخورند( وقتی شروع به غذا خوردن می کنند مکانیسم جبرانی برای این بچه ها :جوش صورت و دل درد است); میوه و سبزی هم کمبود و هم زیادش برای بدن بد است(در سنین ابتدایی ۲واحد میوه و یک پیش دستی سبزی خوردن مناسب است).

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *