پاورپوینت سختی گیر رزینی

پاورپوینت سختی گیر رزینی

دانلود پاورپوینت سختی گیر رزینی
بررسی سختی گیر رزینی
پاورپوینت جامع و کامل سختی گیر رزینی
کاملترین پاورپوینت سختی گیر رزینی
پکیج پاورپوینت سختی گیر رزینی
مقاله سختی گیر رزینی
تحقیق سختی گیر رزینی
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۸۸۶ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۲۲

پاورپوینت سختی گیر رزینی

فروشنده فایل

کد کاربری ۸۰۴۴

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۲۲ صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم
سختی گیر رزینی

فهرست مطالب: مفهوم سختی آب
سختی موقت آب
سختی دائم
مبادله کننده یونی
دستگاه سختی گیر
مشخصات فنی سختی گیر
روش احیاء سختیگیر با شیر چند راهه
موارد کاربرد سختی گیرها
طریقه محاسبه مفهوم سختی آب (Hardness): به بخشی از مواد و فلزات محلول در آب گویند که ماهیت رسوبی دارند واز ترکیبات آهن، منگنز، استرانسیم، آلومینیوم و به خصوص کلسیم و منیزیم بوجود می‌‌آیند که ۴ مواد اول دارای نسبت بسیار کمتری در آب می‌‌باشند.
بنابراین برای تمام مقاصد عملی می‌‌توان سختی کل را برابر با مجموع یونهای کلسیم و منیزیم دانست.
البته در آبهای طبیعی معمولاً غلظت کلسیم حدود ۲ برابر منیزیم است در حالی که در آب دریا غلظت منیزیم حدود ۵ برابر کلسیم می‌‌باشد. اما به طور کلی سختی آب را می‌‌توان به دو بخش موقت یا دائم طبقه بندی نمود: – سختی موقت آب (سختی کربناتی) :

در حقیقت املاح بی‌کربنات کلسیم و منیزیم است که در اثر حرارت دادن از حالت محلول به صورت غیر محلول و در نتیجه به رسوب تبدیل می‌‌شود.
– سختی دائم (غیر کربناتی): املاح سولفات، کلراید، نیترات و غیره با کلسیم و منیزیم است که در اثر حرارت دادن رسوب نمی‌کند. * تمامی آبهای طبیعی حاوی غلظتهای مختلفی از نمکهای محلول هستند که این نمکها در آب تفکیک شده و یونهای باردار بوجود می‌‌آورند. یونهای دارای بار مثبت کاتیون و یونهای دارای بار منفی آنیون نامیده می‌‌شوند. واحد سختی در کشورهای مختلف بصورت زیر است. ۱- فرانسه: هر واحد سختی برابر است با ۱۰ گرم گربنات کلسیم در ۱۰۰ لیتر آب (۱۰ میلی‌گرم در لیتر) ۲- انگلیس: برابر است با یک گرم کربنات کلسیم در ۷۰ لیتر آب (۳/۱۴ میلی‌گرم در لیتر Grain) ۳- ایران و آمریکا: برابر است با یک گرم کربنات کلسیم در ۱۰۰ لیتر آب
(۱ میلی‌گرم در لیتر PPM)
بطور کلی سختی موجود در اب باعث مشکلاتی درسیستمهای تاسیساتی و صنعتی می‌‌شوند مبادله کننده یونی(رزین ها): رزین‌های تعویض یونی ذرات جامدی هستند که می‌‌توانند یونهای نامطلوب در محلول را با همان میزان از یونهای مطلوب مشابه جایگزین نماید. رزینهای مصنوعی از نوع سیلیکات آلومینیوممی باشند

و به رزینهای معدنی زئولیت گویند که در طبیعت بصورت سنگهایی یافت می‌‌شود. این مواد, یونهای سختی‌آور آب (کلسیم و منیزیم) را حذف کرده و به جای آن یون سدیم آزاد می‌‌کنند و از این رو به زئولیتهای سدیمی مشهورند. دستگاه سختی گیر:
برای سختی زدایی معمولاً از دستگاه های سختی گیر استفاده می شود.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

پاورپوینت سختی گیر رزینی|je11304

مطلب مورد نظر درباره ی پاورپوینت سختی گیر رزینی&

پاورپوینت سختی گیر رزینی | فروشگاه لایو فایل

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ – پاورپوینت سختی گیر رزینی فرمت فایل: پاورپوینت تعداد اسلاید: ۲۲ فهرست مطالب : مفهوم سختی آب سختی موقت آب سختی دائم مبادله کننده یونی دستگاه سختی گیر مشخصات فنی سختی گیر روش احیاء سختیگیر با شیر چند راهه موارد کاربرد سختی گیرها طریقه محاسبه مفهوم سختی آب (Hardness): به بخشی از مواد و …

پاورپوینت سختی گیر رزینی – zarberan -پروژه دانشجویی

پاورپوینت سختی گیر رزینی. فرمت فایل: پاورپوینت. تعداد اسلاید: ۲۲. فهرست مطالب: مفهوم سختی آب. سختی موقت آب. سختی دائم. مبادله کننده یونی. دستگاه سختی گیر. مشخصات فنی سختی گیر. روش احیاء سختیگیر با شیر چند راهه. موارد کاربرد سختی گیرها. طریقه محاسبه. مفهوم سختی آب (Hardness):. به بخشی از مواد و فلزات …

پاورپوینت سختی گیر رزینی|lp4

جزئیات فایل مطابق عبارت دانلود پاورپوینت سختی گیر رزینی بررسی سختی گیر رزینی پاورپوینت جامع و کامل سختی گیر رزینی کاملترین پاورپوینت سختی گیر رزینی پکیج پاورپوینت سختی گیر رزینی مقاله سختی گیر رزینی تحقیق سختی گیر رزینی.

سختی گیر رزینی PWS-45 – Packman Company – شرکت …

سختی گیر های رزینی شرکت پاکمن، ساخته شده از ورق st37 با دو لایه رنگ اپوکسی داخلی و رنگ صنعتی خارج دستگاه، دارای شیر کنترل چند راهه نیمه اتوماتیک به همراه آبفشان های برنجی و شن سیلیس دانه بندی شده می باشد.لازم به ذکر می باشد که سختی گیر ها به همراه تانک نمک ارائه می گردد.

سختی گیر-قیمت سختی گیر رزینی- دستگاه سختی گیر …

سختی گیر رزینی- سختی گیر آب،-دستگاه سختی گیر-متداولترین روش مقابله و حذف سختی آب استفاده از دستگاه های سختی گیر رزیتی می باشد.

سختی گیر ، سختی گیر رزینی ، دستگاه سختی گیر | زادآب

۶ روز پیش – از انواع سختی گیر می توان به موارد زیر اشاره کرد: سختی گیر رزینی ، فیلتر کربن ، اسمز معکوس ، سختی گیر مغناطیسی ، سختی گیر الکترونیکی. … منظور زدودن لردهای روی رزین، بک واش نیز می کنند. طریقه بک واش و طریقه احیای سختی گیر در ادامه همین مقاله آمده است. سختی گیر رزینی شکل (۵): سختی گیر رزینی …

چگونگی بهره برداری و احیا سختی گیر رزینی – دماتجهیز

دستور العمل راه اندازی سختی گیر رزینی،چگونگی بک واش و احیاء رزین و نکات مهم در بهره برداری از سختی گیرهای رزینی را مطالعه بفرمائید. … هـ) تهیه آب نمک: با افزودن نمک درون مخزن نمک و اضافه نمودن آب، سختی گیر را جهت مرحله احیاء آماده نمایید. با اشتراک گذاری مقاله فوق در شبکه های اجتماعی، دوستان خود را از مطالب مهم آن آگاه سازید.

روش نصب دستگاه سختی گیر رزینی – آب تدبیر

۱۱ مهر ۱۳۹۶ – در این مقاله، تلاش شده است تا با توضیحات و تصاویر کافی، اصول مهم روش نصب دستگاه سختی گیر رزینی توضیح داده شود.

سختی گیر – شرکت عرفان مهر شیراز |erfan mehr

کاندیشنر های شیمیایی و فیزیکی، اگرچه گاهی اوقات به عنوان ” نرم کننده ” به آنها رجوع می شود، اما مواد معدنی سخت را از آب پاک نمی کنند، بلکه از ته نشنین شدن یا چسبیدن آنها به سطوح، جلوگیری می کند. تنها راه حل برای نرم کردن آب سخت، پاک کردن مواد معدنی کلسیم و منیزیم، از آب می باشد. فقط سختی گیر های تبادل یونی (یا همان رزینی) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *