پاورپوینت سلول و اندامکهای داخل سلول

پاورپوینت سلول و اندامکهای داخل سلول

دانلود پاورپوینت سلول و اندامکهای داخل سلول
بررسی سلول و اندامکهای داخل سلول
پاورپوینت جامع و کامل سلول و اندامکهای داخل سلول
کاملترین پاورپوینت سلول و اندامکهای داخل سلول
پکیج پاورپوینت سلول و اندامکهای داخل سلول
مقاله سلول و اندامکهای داخل سلول
تحقیق سلول و اندامکهای داخل سلول
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۲۸۸۲ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۵۱

پاورپوینت سلول و اندامکهای داخل سلول

فروشنده فایل

کد کاربری ۸۰۴۴

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۵۱ صفحه

سلول و اندامکهای داخل سلول

سلول هسته
سیتوپلاسم
غشا؟ سیتوپلاسم به مجموعه ذرات و اندامکهای داخل سلول اصطلاحا سیتوپلاسم اطلاق می شود.
به بخش مایع شفاف سیتوپلاسم که ذرات در آن پراکنده است سیتوزول خوانده میشود. سیتوزول حاوی پروتئینهای محلول، الکترولیتها و گلوکز است. اندامکهای داخل سلولی رتیکولوم آندوپلاسمیک:
دانه دار: در این نوع ER در سطوح خارجی تعداد زیادی ریبوزوم وجود دارد و سنتز پروتئین بر روی این ریبوزوم ها انجام می شود.

صاف( بدون دانه ): فاقد ریبوزوم هستند و در سنتز مواد لیپیدی و همچنین در بسیاری از روندهای آنزیمی سلول نقش دارند.
اندامکهای داخل سلولی ریبوزوم: ریبوزومها پروتئین های ساختمانی و ترشحی سنتز می کند و ممکن است به شبکه آندوپلاسمیک چسبیده باشد.
اندامکهای داخل سلولی دستگاه گلژی: ساختمان شبیه ER صاف دارد و در ارتباط نزدیک با شبکه آندوپلاسمیک می باشد و بیشتر نقش ترشحی داشته و مواد ترشحی در داخل این ارگانل پردازش شده و بصورت وزیکول ترشحی در می آید. اندامکهای داخل سلولی میتوکندری: میتوکندریها ارگانل های دو لایه ای هستند که از نظر اندازه و شکل بسیار متغییر هستند.
واکنشهای تنفسی (اکسیداسیون- فسفوریلاسیون) سلول و تولید انرژی در داخل میتوکندری انجام می گردد.
میتوکندری خود تکثیر (self-replicative) می باشد و در برخی سلولها نظیر سلولهای عضلانی که انرژی زیادی لازم دارند تعداد میتوکندریها بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.
اندامکهای داخل سلولی لیزوزم: اندامکهای وزیکولی هستند که در سرتاسر سیتوپلاسم پراکنده اند و بعنوان یک سیستم گوارشی داخل سلولی عمل می کنند و از آنزیمهای گوارشی (هیدرولازها) انباشته است. اندامکهای داخل سلولی پروکسی زوم :

مشابه لیزوزمها هستند ولی به جای دستگاه گلژی از دستگاه رتیکولوم آندوپلاسمیک صاف جوانه می زنند.
و همچنین بجای آنزیمهای هیدرولاز دارای آنزیمهای اکسیداز هستند. اندامکهای داخل سلولی گرانولهای ترشحی:
انواع مختلفی از گرانولها با توجه به عملکرد سلول ساخته می شوند.
سنتز این گرانولها در ارتباط با فعالیت شبکه آندوپلاسمیک و دستگاه گلژی می باشد و در مواقع لزوم از سلول ترشح می شوند. (مانند: گرانولهای گوارشی در سلولهای لوزالمعده) هسته: هسته مرکز کنترل سلول است
و حاوی DNA می باشد. هسته دارای
یک غشاء دو لایه می باشد که امتداد
غشاء خارجی شبکه آندوپلاسمیک را
می سازد.
کلیه عملکردهای سلولی و
ساختارهای سلولی
بوسیله هسته تنظیم می شود. هستک: در داخل سلولها یک یا تعدادی هستک وجود دارد این اندامکها غشاء ندارند و از متراکم شدن RNA پروتئین تشکیل می شوند و در سنتز ریبوزوم نقش بسزایی دارد. غشاء سلولی ساختار غشاء سلول:
غشاء سلول بطور عمده از لیپید و پروتئین تشکیل شده است.

غشاء سلولی از یک لایه دو طبقه چربی تشکیل شده است که در آن بخش هیدروفوب به سمت داخل و بخش هیدروفیل به سمت خارج آرایش یافته است.
علاوه بر غشاء سلولی، اندامکهای داخل سلولی نظیر هسته، شبکه آندوپلاسمیک، میتوکندری، لیزوزوم و… نیز دارای غشاء می باشند.
ساختار غشاء سلول غشاء سلولی پروتئینهای غشاء به دو دسته تقسیم می شوند:
اینتگرال(سرتاسری): کانال با خواص انتخابی, …..
محیطی(سطح داخلی غشا): آنزیمی ساختار غشاء سلول: غشاء سلولها از یک لایه ۲ طبقه چربی ساخته شده است که در میان آنها مولکولهای بزرگ پروتئینی کاشته شده اند.
این لایه سدی در برابر حرکت ملکولهای آب و مواد محلول در آب در دو سوی غشاء ایجاد میکند اما برخی از مواد محلول در چربی مستقیما می توانند از غشای سلولی عبور کنند.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

[PPT]سلولی ساختار غشاء سلول – qums

سلول و اندامکهای داخل سلول. بسم الله الرحمن الرحیم. دکتر صوفی ابادی. ۱۳۹۴. سلول. هسته; سیتوپلاسم; غشا؟ سیتوپلاسم. به مجموعه ذرات و اندامکهای داخل سلول اصطلاحا سیتوپلاسم اطلاق می شود. به بخش مایع شفاف سیتوپلاسم که ذرات در آن پراکنده است سیتوزول خوانده میشود. سیتوزول حاوی پروتئینهای محلول، الکترولیتها و گلوکز است.

[PPT]سلول

فیدبک منفی (Negative). – فیدبک مثبت (Positive). اجزای سلول: هسته. اسکلت سلولی. سیتو پلاسم : اندامک ها + سیتوزول. ریبوزوم. رتیکولوم اندو پلاسمی. دستگاه گلژی. لیزوزوم و پروکسیزوم. میتوکندری. غشاء سلولی. اندامکهای داخل سیتوپلاسمی سلول. غشای سلولی (Cell Membrane). ترکیبات موجود در غشاء: ۱- لیپیدها. – فسفولیپید.

[PPT]ساختار سلول.ppt

پروتوپلاسم غشا بخش غیر زنده (دیواره اسکلتی). غشاء. سیتوپلاسم. هسته. سلول جانوری. اجزای سلول. هسته. غشا. دیواره. سیتوپلاسم. ماده زمینه ای(سیتوزول). اندامک ها. بدون غشا. ریبوزوم …. استقرار این دو ردیف مولکول در مقابل یکدیگر طوری است که دمهای آب گریز به طرف داخل و در مقابل یکدیگر و سرهای آب دوست به طرف خارج قرار گرفته‌اند.

[PPT]PowerPoint Presentation

فصل یازدهم: سلول و سازمان بندی آن. نام دبیر: فاطمه … سیتوپلاسم:ماده سیال داخل سلول و حاوی اندامکهاست. سلول واحد سازنده ی موجودات زنده است. ساختار و عملکرد غشا. سلولها بسته به وظیفه و عملکردشان شکلهای مختلفی دارند؛مثلا: سلولها بر اساس وضعیت هسته: ۱-پروکاریوت: ۲-یوکاریوتها: سلولهای یوکاریوتی دارای اندامکهای درون سلولی اند.

[PPT]ذخیره اسکناسی سلول نامیده می شود!

اندامکهای دیگر سلول وعملکرد انها راتوضیح دهد. ۲-۲. ارتباط بین اندامکهای داخل سلول را یاد بگیرد. ۳-۲. مراحل تولید و مصرف انرژی در سلول را بیان کند. ۴-۲. اجزاء حرکتی سلول را شناخته و حرکت آمیبی را توضیح دهد. ۵-۲. اتصالات بین سلولی را شناخته و اهمیت آنرا بیان کند. ۶-۲.مفهوم و اهمیت عبور مواد از غشاء را بداند. ۷-۲. نفوذ ساده را تعریف و …

یاخته گیاهی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

بعضی از آنزیم‌ها در هنگام رسیدن میوه باعث حل شدن ترکیبات پکتیکی دیواره میانی سلول شده و نرم شدن و رسیدن میوه را سبب می‌شوند. دیواره اولیه نازک بوده و حدود ۲۵–۹ درصد سلولز دارد. مولکول‌های سلولز به‌صورت رشته‌های دراز و استوانه مانندی به‌نام میکروفیبریل که متصل بهم بوده، دیده می‌شود. میکروفیبریل‌ها در داخل ماده‌ای به‌نام ماتریکس …

ساختار و عملکرد سلول (بخش اول) – وبسایت تربیت بدنی

هسته (نوکلئوس) معمولا˝ در مرکز قرار گرفته است و رهبری فعالیت های سلولی را بر عهده دارد که اکثر آن ها در سیتوپلاسم انجام می شود، سیتوپلاسم بین غشاء پلاسمایی و هسته قرار دارد. در داخل سلول ها ساختارهای اختصاصی موسوم به اندامک ها (ارگانل ها) اعمال ویژه ای را انجام می دهند. ساختار و عملکرد سلول. اعمال سلول. اعمال اصلی سلول شامل.

ساختار و عملکرد سلول (بخش سوم) اندامک ها – وبسایت تربیت …

مدیریت ورزشی power point، اسلاید، پاور پوینت های مدیریت، ورزشی، پاور تربیت بدنی، دانلود مقالات تربیت بدنی، دانلود پاور پوینت های تربیت بدنی. … آن ها در فرایند تقسیم سلولی، انتقال مواد در داخل سلول و تشکیل اندامک های ضروری خاصی در سلول، نظیر سانتریول ها، تارهای دوکی، مژک ها، و تاژک ها مشارکت دارند. فیلامان های اکتین …

ساختار و عملکرد سلول (بخش پنجم) تقسیم سلولی میتوز و میوز

ساختار و عملکرد سلول (بخش پنجم) تقسیم سلولی میتوز و میوز. همانندسازی DNA. همانندسازی DNA فرایندی است که در آن دو رشته جدید DNA ، با استفاده از رشته های موجود به عنوان الگو، ساخته می شوند. در مرحله اینترفاز، DNA و پروتئین های همبسته با آن به صورت رشته های کروماتین که در داخل هسته پراکنده شده اند به نظر می رسند. با شروع …

[PDF]که به طور کامل سلول را ، غشا این های روی زمین با استفاده از …

تمامی سلول. های روی زمین با استفاده از غشاء، از ترکیبات محیط بیرون جدا و محافظت می شوند. این. غشا. ،. که به طور کامل سلول را. احاطه م. ی. کند،. یک. ساختار خم پذ. یر. ارتجاع. ی … که میزان و درصد هریک بسته به نوع سلول و اندامک بستگی دارد. ☑. مدل امروز. ی …. های نشاندار اطراف ناحیه سفید را به داخل ناحیه مذکور اندازه گیری می. کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *