پاورپوینت کلزا

پاورپوینت کلزا

کــلزا
گیاهشناسی کلزا
کنترل علف هرز
عملیات برای کاهش بذرهای سبز
خواص کلزا
دسته بندی کشاورزی و زراعت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۳۳۲ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۱

پاورپوینت کلزا

فروشنده فایل

کد کاربری ۱۲۲۷۱

چکیده کلزا با نام قدیمی کانولادرایران کشت می شد و اسم علمی انBrassica napus است. دانه رسیده ان قهوهای رنگ است.ریشه کلزا مستقیم بوده که به آن خاصیت مقاومت به خشکی می دهدودگرگشن وسرمادوست و روز بلند است. کلزادر محدوده وسیعی از خاکها رشد می‌کند، ولی مناسب‌ترین اراضی برای رشد کلزا ، خاکهایی با بافت متوسط ، زهکشی مناسب ، مواد آلی کافی و PH حدود ۶.۵ می‌باشد. کلزا در شرایط ایستابی ، سیلابی و زهکشی ضعیف زمین نباید کشت شود. تهیه زمین بصورت کرتی یا نواری می باشند مانند گندم. رسیدگی گلها از پایین به بالا است عکس سویا و کنجد.گیاهی بسیار حساس به سرماوگرمای زیادمی باشد. در اغلب خاکها قابل رویش می باشد ولی بهترین نوع خاک برای کلزا خاک رسی لومی است به شرط آنکه سله نبندد.ازسال ۷۸کشت ان درکشورشروع وتقریبا درتمام مناطق کشت می شود.

مقدمه

کشت دانه روغنی کلزا با محاسن فراوانی که در تناوب زراعی باغلات دارد ،مهمترین دانه روغنی است که می توان در کاهش وابستگی کشور به روغن نباتی به آن اتکا نمودکشت و کار این محصول جدید در چند سال اخیر با کم و کاستیهای فراوان ،توانست چه از نظر سطح و تولید بر سایر دانه های روغنی کشور با سابقه ۵۰ ساله در کاشت ،پیشی گرفته و در راس دانه های روغنی قرار گیرد و ضریب خودکفایی روغن کشور را از ۷ درصد قبل از کشت کلزابه ۲۰ % در حال حاضر برساندآنچه مهم است که در ارتباط با کلزا بدانیم آن است که کلزا زراعتی مدیریت پذیر است و به مراقبت ویژه نیاز دارد.هرگونه سهل انگاری و کوتاهی در زمینه عدم رعایت نکات فنی ،شکست و عدم موفقیت را به همراه خواهد داشت که به تبع آن عملکرد مزارع پایین و از نظر اقتصادی نیز موجب ضرر و زیان کشاورز خواهد شد دمدیریت پذیر بودن گیاه،مخاطبین خاص خود را می طلبد . در انتخاب کشاورزان جهت کشت کلزا ،باید از کسانی بهره برد که به کشت کلزا باور داشته باشند و با امکانات و ادوات مناسبی که در اختیار دارند از ابتدای کاشت تا برداشت مدیریت لازمه را اعمال نمایند و همکاری مناسب در جهت بکارگیری اصول فنی کاشت و داشت محصول را با کارشناس مربوطه داشته باشند.

تاریخچه

شنیدن داستان روغن کانولا و روند تولید آن در ایران خالی از لطف نخواهد بود.کانولا، گیاهی از خانواده چلیپائیان Brassiea است که ابتدا در ایران کشت می شده و ۷۰۰ سال پیش برای تولید روغن چراغ به لهستان برده شده است. پس از آن سال ۱۸۴۵ به فرانسه رفته و کلزا نام گرفته است. کلزا، گیاهی روغنی است که مقدار ماده مضر گلوکزینولیت در کنجاله و اسید اروسیک در روغن آن بالا است و مصرف خوراکی ندارد و فقط برای جلا دادن وسایل چوبی همراه روغن برزک استفاده می شود.اگرچه در قرن سیزدهم این محصول در اروپا به عمل می آمد، ولی استفاده از آن تا زمان توسعه نیروی بخار عملی نشد و در آن زمان بود که ثابت شد ترکیب روغن کلزا، آب و بخار بهتر از هر وسیله لغزان کننده دیگری سطح فلزات را می شوید.در حقیقت احتیاج به فرآورده های دانه های کلزا در کانادا از کمبود بحرانی روغن کلزا پس از محاصره منابع روغنی کلزای اروپا و آسیا در جنگ جهانی دوم از اوایل سالهای ۱۹۴۰ شروع شد، در آن زمان این روغن به طور مبرم به عنوان وسیله ای چرب کننده برای تعداد فزاینده موتورهای بخار در کشتی های نیروی دریایی و ترابری استفاده می شد.سال ۱۹۴۵ این گیاه به کانادا رفت و بر روی آن اطلاعات ژنتیکی صورت گرفت که آن را به روغن خوراکی با درصد اسید اروسیک پایین حدود یک درصد تبدیل کرد.

پیش از جنگ جهانی دوم ، دانه کلزا در کانادا به صورت آزمایشی فقط در مزارع تجربی و ایستگاه های تحقیقاتی به عمل می آمد.این تحقیقات نشان داد که دانه کلزا به صورت رضایت بخشی در هر ۲ قسمت شرق و غرب کانادا قابل کشت است.

مقدار کمی از دانه کلزا به وسیله یک کشاورز لهستانی مهاجر کشت شده بود.سال ۱۹۴۳ نیز مقدار قابل ملاحظه ای دانه به منظور کمک به کمبود جدی روغن دانه کلزا از شرکتهای تولیدکننده دانه ایالات متحده خریداری شد.این دانه اصلیت آرژانتینی داشت ، بنابراین سالهای اول تولید از نام دانه کلزای آرژانتینی در سطح وسیعی استفاده می شد. روغن دانه کلزا تا پایان جنگ دوم جهانی به عنوان روغن خوراکی در ممالک غربی مورد استفاده قرار نمی گرفت. قابلیت محصول به عنوان یک منبع غذایی به وسیله صنایع کشاورزی شناخته شده بود؛ اما احتیاج به شیوه های فناوری مناسب داشت تا بتواند مورد قبول واقع شود.موسسان ، شرکتها و محققان در غرب کانادا به پیشرفت های مهم دست یافتند که موجب ایجاد یک صنعت جهت دار غذایی و بازار جدید شد.اولین روغن خوراکی حاصل از دانه کلزا در کانادا سال ۱۹۵۶ -۵۷ تولید شد. این سرآغاز پدیده ای بود که بعدها یکی از رویدادهای موفق کانادا نامیده شد و محصولی که زمانی مورد توجه کشاورزان کانادا قرار گرفت اکنون یک محصول عمده است که پس از گندم بیشترین درآمد را برای کانادا به همراه دارد و به حدی رشد کرده که دیگر نمی توان آن را یک محصول کانادایی دانست و نام کانولا در بسیاری از کشورها برای مصرف کنندگان نامی آشناست ؛ بسیاری از این ممالک نیز کانولا را کشت می کنند و کانولا در حال حاضر دیگر یک محصول کانادایی صرف نیست بلکه محصولی جهانی محسوب می شود.

گیاهشناسی کلزا

کلزا دارای یک ریشه اصلی عمودی و غالباٌ بلند به شکل دوک شکل میباشد که قطر قسمت فوقانی آن به۱ تا۳ سانتیمتر میباشد و تا عمق ۸۰ سانتیمتر خاک نفوذ میکند. همچنین دارای ریشه های جانبی متعددی است که معمولاٌ افقی هستند و کمتر در عمق خاک نفوذ میکنند. عمق نفوذ و گستردگی سیستم ریشه نقش بسزایی در تحمل خشکی و استفاده بهینه از رطوبت ذخیره شده در خاک دارد. همچنین گیاه را در ارتفاع زیاد با کشت متراکم در مقابل بادهای شدید حفظ میکند. در خاکهای سنگین رسی عمق نفوذ ریشه کاملاٌ محدود میشود.

کلزا تولید یک ساقه اصلی میکند که از آن شاخه های زیادی منشعب میشود. پس از پایان زمستان ابتدا ساقه اصلی طویل میشود و پس از آن به گل نشستن ساقه اصلی شاخه های فرعی نیز شروع به طویل شدن میکنند. میزان شاخه دهی آن به واریته محیط تغذیه گیاه تکنیکهایزراعی و غیره بستگی دارد. برای نمونه تراکم بوته ها تاثیر قابل توجهی در میزان شاخه دهی و ارتفاعی دارد که ساقه اصلی در آن شروع به انشعاب میکند ولی عمدتاٌ شاخه های جانبی در قسمتهای میانی و بالایی ساقه اصلی تشکیل میشوند و از ساقه اصلی ۸تا ۱۰شاخه فرعی منشعب میگردد. و قتی ساقه اصلی شروع به رشد میکند شاخه ها در محل اتصال برگهای فوقانی با ساقه جوانه زده و هرشاخه به یک گل آذین ختم میشود.ساقه مقطعی تقریباٌ مدور دارد. عمودی و رنگ آن سبز روشن است که به مرور زمان زرد میگردد. ارتفاع ساقه در واریته های مختلف از ۵۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر تغییر میکند ولی معمولاٌ ارتفاع آن۸۰ تا۱۵۰سانتیمتر است.

پاورپوینت کلزا توسعه و مدیریت | دانلود رایگان کتاب

پاورپوینت کلزا توسعه و مدیریت فرمت : پاورپوینت | صفحات:۱۰۱ فهرست مطالب کلزا (توسعه و مدیریت) برنامه چهار ساله طرح تولید دانه های روغنی وضعیت کشور در سال ۸۵-۸۴.

دانلود پاورپوینت گیاه کلزا – کشاورزی نوین

۲۴ مهر ۱۳۹۲ – ۳ نظرات برای دانلود پاورپوینت گیاه کلزا .. گفت: ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ در ۱۰:۵۰. از کی تا حالا پاور پوینت همون PDF شده، این فایلش پاور پوینت نیست! پاسخ. میتی گفت: ۱۳۹۳/۰۶/۱۸ در ۱۷:۲۵. اول برید فرق بین پاورپویت و pdf رو یاد بگیرید بعد بیایید بنویسید پاور پویت فلان که pdf دانلود شه. پاسخ. fahimeh. گفت:.

دانلود پاورپوینت کلزا.ppt بایگانی – دانلود مقاله

در دانلود مقاله خدمات زیر را به بهترین نحو ارائه می شود : دانلود مقالات تخصصی. دانلود جزوات دانشگاهی. دانلود کتاب های دانشگاهی. دانلود رایگان مقاله. چنانچه هر یک از خدمات بالا مد نظر شما بود، ما می توانیم آن را به بهترین صورت انجام دهیم. تست خرید از فروشگاه. شماره های تماس با ما. ۰۹۱۹۸۰۰۰۷۱۸ | ۰۹۳۸۳۶۴۶۵۷۵. معرفی وب سایت. وب سایت …

دانلود پاورپوینت کــلزا – دانلود از رایگان فایل – دانلود رایگان …

۲۸ آبان ۱۳۹۶ – فایل کاملا کم یاب و فوق العاده باارزش با عنوان دانلود پاورپوینت کــلزا که جزء پربازدید و پردانلود ترین فایلهای زبان فارسی در محیط اینترنت است، بطور کاملا اختصاصی و رایگان توسط سرورهای پرسرعت سایت ما از محیط اینترنت جمع آوری و لینک دانلود مستقیم ان در انتهای همین مطلب درج گشته است. این فایل متعلق …

پاورپوینت درباره ی کــلزا – دانلود فایل

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ – دانلود پاورپوینت گیاه کلزا – کشاورزی نوین. www.knovin.ir/1392/07/دانلود-پاورپوینت…دربــاره مـــا; دانلود پاورپوینت گیاه کلزا. … عرقایت گیاهی و طریقه ی مصرف آن … دانلود پاورپوینت گیاه کلزا – کشاورزی نوین …

پاورپوینت کلزا توسعه و مدیریت – فایل های رایگان فایل زیلا

۲۹ آذر ۱۳۹۶ – دریافت فایل دریافت_فایل. ۳۵ درصد اعتبارات ارزی کشور صرف واردات مواد غذایی می شود. قسمت اعظم واردات به روغن و کنجاله تعلق دارد. سالانه حدود ۷۸۰ هزارتن روغن معادل ۵/۹۳% وارد می شود. وابستگی شدید به وزارت روغندر سال ۱۳۴۰ تولید روغن نباتی داخلی۳۸۰۰۰ تن و روغن خام وارداتی ۱۲۰۰۰ تنبوده است.

پاورپوینت کلزا | P30ARTICLE

دانلود پاورپوینت آماده با کلزا ,,بررسی مهمترین آفات کلزا ,,پاورپوینت آماده و شکیل در مورد کلزا ,, مهمترین آفات کلزا ,,پاورپوینت کلزا ,,دانلود پاورپوینت آماده ,,دانلود رایگان پاورپوینت ,,پاورپوینت آماده جهت ارائه , – دانلود پاورپوینت آماده با عنوان معرفی مهمترین آفات کلزا. ۲۰/۰۱/۲۰۱۸ علی ۰. دانلود پاورپوینت آماده با عنوان معرفی …

پاورپوینت کلزا – دانلود مقاله پروژه فایل رایگان

برچسب: پاورپوینت کلزا. کلزا · کلزا. کلزا یک محصول روغنی در شمال ایالت داکوتا آمریکا می باشد که حدود ۸۸ درصد کلزای این کشور در این ایالت مورد کشت قرار می گیرد . کلزا یک گیاه روغنی خوراکی است که در سال ۱۹۷۰ توسعه یافته و شامل ۴۰ درصد روغن می باشد . واژه کلزا نامی است که به وسیله کروشرز (انجمن دانه های روغنی غرب کانادا) …

پاورپوینت کاشت و برداشت کلزا(۲۸ اسلاید) – فایلکو

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ – کلزا در محدوده وسیعی از خاکها رشد می‌کند، ولی مناسب‌ترین اراضی برای رشد کلزا ، خاکهایی با بافت متوسط ، زهکشی مناسب ، مواد آلی کافی و PH حدود ۶.۵ می‌باشد. کلزا در شرایط ایستابی ، سیلابی و زهکشی ضعیف زمین و PH پایین‌تر از ۵.۵ نباید کشت شود. کلزا در تناوب هر محصولی که اجازه تهیه بستر مناسب بذر را داده …

دانلود پاورپوینت با موضوع علفهای هرز کلزا و روشهای کنترل آنها

گروه کشاورزی ایران سبز فردا – دانلود پاورپوینت با موضوع علفهای هرز کلزا و روشهای کنترل آنها – مرجع پاورپوینت های کشاورزی در ایران.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *