دانلود گزارش کارآموزی در شرکت برق خراسان

دانلود گزارش کارآموزی در شرکت برق خراسان

کارآموزی در شرکت برق خراسان شمالی‎
دارای گارانتی بازگشت وجه
تعداد صفحات ۳۳
فرمت word
دسته بندی گزارش کارآموزی و کارورزی
بازدید ها ۴۵
فرمت فایل doc
حجم فایل ۸۳۲ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۳

دانلود گزارش کارآموزی در شرکت برق خراسان

فروشنده فایل

کد کاربری ۷۲۴۳

کاربر

کارآموزی در شرکت برق خراسان شمالی‎

تعداد صفحات : ۳۳

فرمت : word

شرکت توزیع برق به عنوان پیمانکار شرکت برق وظیفه توزیع انرژی الکتریکی مورد نیاز مشترکین و تامین برق متقاضیان جدید را برابر مقررات وزارت نیرو و برق منطقه ای برعهده دارد.

اهداف شرکت توزیع عبارت است از:

الف – تامین برق مطمئن از طریق ارائه بموقع خدمات مستمر توزیع انرژی الکتریکی.

ب- ارائه بموقع خدمات برقراری انشعاب برق متقاضیان جدید.

پست ۱۳۲ KV شهرستان اسفراین که توسط دو ترانس ۳۰ MVA برق ۱۳۲ KV را به برق ۲۰ KV تبدیل می کند.

در این شهرستان از ترانسفورماتورهای ۲۵-۵۰-۷۵-۱۰۰-۱۳۵-۱۵۰-۱۶۰-۲۰۰-۲۵۰-۳۱۵-۴۰۰ – ۵۰۰ کیلو ولت آمپر استفاده شده است.

ساختمان اداره برق شامل قسمت های زیر می باشد:

• مدیریت

• بهره برداری

• اتفاقات

• حراست و بازرسی

• طرح و نظارت

• امور مشترکین

• امور مالی وحسابداری

مقدمه:

در ابتدای صنعت برق نیروگاههای کوچک دیزلی و سوختی پاسخگوی مصرف کنندگان بود، اما در حال حاضر دیگر به علت استفاده روزافزون از صنعت برق و رشد مصرف رفته رفته نیروگاههای دیزلی جای خود را به نیروگاههای بخار (سیکل ترکیبی) و آبی و انرژی هسته ای و غیره می دهند تا جائیکه امروزه تلاش براین است به جهت رعایت مسائل زیست محیطی و پاکیزگی حوزه های کاری استفاده بیشتر از انرژی هسته ای، از انرژی گرمایی زمین هم برای تولید انرژی الکتریکی استفاده شود.

انرژی تولید شده که در بحث برق به صورت ولتاژ مطرح می شود، بسیار پایین است و برای انتقال این انرژی با تلفات کمتر لازم است این ولتاژ افزایش یابد. ولتاژ تولیدی نیروگاهها معمولا ۶/۶kv تا ۳۰kv می باشد. این ولتاژ در پستهای نیروگاهی به ولتاژهای انتقال (۶۳،۱۳۲ ،۲۳۰ و یا ۴۰۰ کیلو ولت) تبدیل می شود. بعد از انتقال برای مصرف بایستی این ولتاژها به مقدار ۲۰kv و ۴۰۰v کاهش یافته که این عمل توسط ترانسهای کاهنده انجام می گیرد. لذا به منظور تامین انرژی مورد نیاز مصرف کننده ها شبکه توزیع فشار متوسط و ضعیف در بخشهای مختلف صنعتی ، کشاورزی ، مسکونی و عمومی (تجاری) دارای شرایط و خصوصیات معینی می باشد.

این شرایط که در شبکه توزیع می بایستی مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

۱-تامین مستمر و پیوسته انرژی الکتریکی موردنیاز مشترکین .

۲-جهت تامین انرژی مصرف کننده ها باید وضعیت شبکه به گونه ای باشد تا در موقع خرابی یک قسمت از شبکه در تغذیه مصرف کننده ها وقفه ای حاصل نشود.

۳-عیب یابی سریع شرط سومی است که در توزیع می بایست مورد توجه قرار گیرد.

چهارمین شرط، انتخاب شبکه ای است که مناسب ترین و ارزانترین روش توزیع انرژی را در برداشته باشد.

یکی از مزیت های مهم انرژی الکتریکی بر سایر ا نرژیها سادگی قابلیت انتقال و توزیع آن برای مسافتهای طولانی می باشد.

تحقق بخشیدن به چنین امری نیاز به وسایلی دارد تا به کمک آنها بتوان انرژی الکتریکی را از یک محل به محلی دیگر انتقال داد و یا در یک حوزه وسیع توزیع نمود بدون اینکه هیچگونه خطری شکبه و عوامل جانبی آنرا تهدید نماید.

روشهای مختلفی را می توان جهت امر فوق اختصاص داد که دو روش اصلی به شرح زیر می باشد:

سیم هوایی با تجهیزات مربوط به شبکه هوایی

کابل زمینی با تجهیزات مربوط به شبکه زمینی.

همانطور که می دانیم برق از شریانات مهم حیاتی یک کشور محسوب می شود همانقدر که وجود آب در یک منطقه باعث آبادانی می شود، برق نیز به همان مقدار موجب حیات و آبادانی می گردد.

امروزه برق به شکل یک صنعت درآمده است و اصولاً صنعت برق را می توان از صنایع مهم و استراتژیک یک کشور برشمرد.

صنعت برق در کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و طی سالیان دراز که به بیش از ۸۰ سال می رسد، همواره سیر صعودی خود را به دنبال داشته ا ست. در حال حاضر این صنعت از نظر ظرفیت نصب شده در بین خانواده ی جهانی برق مقام یازدهم را به خود اختصاص داده است.

هم اکنون ظرفیت نصب شده نیروگاهها در حدود ۲۶۶۰۰ مگاوات است که در حدود ۱۵ میلیون مشترک با مصرفی معادل ۸۵ میلیارد کیلووات ساعت از آن بهره می برند. طبق آخرین آمار در شبکه ی برق کشور در حدود ۷۷۰۲ کیلومتر شبکه ی زمینی و در حدود ۱۹۹۰۴۵ کیلومتر شبکه هوایی فشار متوسط وجود دارد که باعث گسترش پراکندگی توزیع نیروی برق در سطح کشور شده است.

حال باید تجلی این صنعت عظیم را در بخش توزیع این شبکه یافت. شرکت های توزیع و برق مناطق مختلف کشور از بزرگترین ارگانهای صنعت برق می باشند. در حال حاضر در حدود %۴۸/۸ از نیروی انسانی شاغل در صنعت برق در شرکت های توزیع مشغول به کار هستند و در حدود %۳۱/۴ نیز در برق مناطق مشغول فعالیت هستند.

پست های توزیع برق وظیفه دریافت انرژی از شبکه و پخش آن در نقاط مختلف مصرف را بر عهده دارند . بنابراین در طراحی واحداث اینگونه پست ها بایستی جنبه های مختلف از جمله گسترش شهری .مسائل اقتصادی و……مورد بررسی قرار گیرد .عوامل مکانی وزمانی موثر در کاربرد پست های توزیع می تواند متنوع باشد .بنابراین تهیه یک مرجع مناسب برای شرایط ونیازهای مختلف که بتوان بر اساس شرایط و امکانات موجود. پست مناسبی را طراحی کرد لازم وضروری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *