پاورپوینت تجهیزات و روشهای جوشکاری

پاورپوینت تجهیزات و روشهای جوشکاری

این پاورپوینت در مورد تجهیزات و روشهای جوشکاری در ۷۵ ا سلاید زیبا شامل فهرست،مقدمه،تعریف،تجهیزات و روشهای جوشکاری،انواع جوش،انواع جوشکاری؛روشهای جوشکاری،جوشکاری زیر آب،جوشکاری و تجهیزات آنجوشکاریجوشجوشکارweldingاصول جوشکاریتجهیزات جوشکاریدستگاههای جوشکاریالکترودتجهیزات لازم جوشکاری انواع ماسک های جوشکاری،ومی باشد
دسته بندی پاورپوینت
بازدید ها ۱۶
فرمت فایل pptx
حجم فایل ۹۱۰۰ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۷۵

پاورپوینت تجهیزات و روشهای جوشکاری

فروشنده فایل

کد کاربری ۱۵۸۱۳

کاربر

این پاورپوینت در مورد تجهیزات و روشهای جوشکاری در ۷۵ اسلاید زیبا شامل فهرست،مقدمه،تعریف،تجهیزات و روشهای جوشکاری،انواع جوش،انواع جوشکاری؛روشهای جوشکاری،جوشکاری زیر آب،جوشکاری و تجهیزات آن,جوشکاری,جوش,جوشکار

,welding,اصول جوشکاری,تجهیزات جوشکاری,دستگاههای جوشکاری,الکترود,تجهیزات لازم جوشکاری ,انواع ماسک های جوشکاری،و….می باشد.

nجریان الکتریکی از جاری‌شدن الکترون‌ها در یک مسیر هادی به‌وجود می‌آید. هرگاه در مسیر مذکور یک شکاف هوا (گاز) ایجاد شود، جریان الکترونی و در نتیجه جریان الکتریکی قطع خواهد شد. چنان‌چه شکاف هوا به‌اندازهٔ کافی باریک بوده و اختلاف پتانسیل و شدت جریان بالا، گاز میان شکاف یونیزه‌شده و قوس الکتریکی برقرار می‌شود. از قوس الکتریکی به‌عنوان منبع حرارتی در جوشکاری استفاده می‌شود. حرارت ایجاد شده در جوشکاری به دلیل حرکت الکترون‌ها در ستون قوس و بمباران الکترونی قطعه کار می‌باشد. روش‌های جوشکاری با قوس الکتریکی عبارت‌اند از:
nجوشکاری با الکترود دستی پوشش‌دار (SMAW)
nجوشکاری زیرپودری (SAW)
nجوشکاری با گاز محافظ (GMAW یا MIG/MAG)
nجوشکاری با گاز محافظ و الکترود تنگستنی (GTAW یا جوشکاری TIG)
nجوشکاری پلاسما
n

مراحل بازرسی

برای ساختن یک سازه جوش داده شده ، بازرسی در سه مرحله انجام می شود که عبارتند از :

.۱بازرسی قبل از جوشکاری
.۲بازرسی هنگام جوشکاری
.۳بازرسی بعد از جوشکاری

بازرسی قبل از جوشکاری

.Aاطلاع از کیفیت مورد نظر کار و میزان حساسیت سازه :

بطور قطع یک بازرس در شروع کار جوشکاری یک سازه فلزی بایستی موقعیت سازه را مورد بررسی قرار دهد و به این سوالات جواب بدهد :

آیا محل استقرار سازه در منطقه زلزله خیز قرار گرفته است ؟

آیا محل استقرار سازه در منطقه ای است که در معرض خوردگی اتمسفری یا خوردگی شیمیایی است ؟

آیا محل استقرار سازه در منطقه سردسیر است یا گرمسیر ؟

بار گذاری سازه بر اساس استاتیکی محاسبه شده یا دینامیکی ؟

تعداد طبقات اسکلت فلزی ، نحوه اتصالات ، ضخامت ورق ها ، موقعیت و تجهیزات کارگاهی نیز از مواردی است که بایستی مورد بررسی قرار گیرند.

.Bمطالعه دقیق نقشه ها و مشخصات فنی ( اجزاء جوش ، اندازه ها و مشخصه فرآیند ) :

معمولاً مهندسین سازه ، ابعاد مقدار جوش را در نقشه ها مشخص می کنند و با علائم محل جوش و اتصالات را نشان می دهند. لذا مطالعه دقیق نقشه ها علاوه بر اطلاع یافتن از موارد فوق ، جهت برنامه ریزی برای ارائه یک الگوی بازرسی در مراحل مختلف پروژه مهم و ضروری است.

.Cمقایسه مشخصه داده شده توسط مشتری و کیفیت مورد نیاز با محصول.

.Dمطالعه استانداردهای مربوطه و انتخاب استانداردهای اجرائی :

مروری بر استانداردهای جوش در سازه های فلزی به عنوان مرجع نهایی بازرسی و کنترل کیفیت جوش امری ضروری است. در بعضی موارد می توان بر اساس استانداردهای بین المللی برداشتهایی متناسب با کار از استاندارد اقتباس و در اجرا بکار گیرد. البته هر نوع برداشتی کارشناسانه از استاندارد که منطبق با استاندارد نباشد ، قبل از اجرا بایستی در نمونه های تست تایید شده باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *